Home Altcoin Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para

Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para

Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para
0
koinmedya_brave

İşte Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para! Bugünkü yazımızda Mayıs ayında, önemli

yükseltmeler, güncellemeler ve mainnet lansmanları planlayan 3 önemli kripto para projesinden bahsedeceğiz.

İşte Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para projesi!

Nisan ayında birçok kripto para büyük kazanımlar elde etti. Bazı kripto paralar elde ettiği kazanımları kaybetse de Ethereum, Litecoin ve Binance Coin gibi bazı tokenler % 20 ila % 40 arasında değer kazandı. Peki Mayıs ayında hangi kripto paralar takip edilmeli?

(bknz: Rapor: Bitcoin ayı piyasası sona erdi, artık toplama dönemindeyiz)

1. Tron (TRX)

Tron, Ethereum gibi merkezsiz uygulama (dApp) platformları ile rekabet ederek dijital eğlence sektöründe dünya lideri olmayı hedefliyor.

Beğenelim ya da beğenmeyelim Tron dApp savaşını kazanıyor. Proje, sadece bu ay 20 milyon dolarlık ödül dağıtmayı ve Tron blockchain ağına 100 kata kadar ölçeklenebilirlik sağlayacak olan ikinci katman ölçekleme çözümünü faaliyete geçirmeyi planlıyor.

Ayrıca Tron Mayıs ayında, ETH platformunu kullanan birkaç uygulamayı da kendi ağına taşıyacak.

Mart ayında Tether, Tron blockchain’i üzerinde TRC-20 tabanlı bir stabil coin çıkararak küresel benimsenme yolunda büyük bir adım attığını duyurmuştu.

Ancak bu duyuru Tron kurucusu Sun’a yeterli gelmedi ve bu girişimi 20 milyon dolarlık bir teşvik programı düzenleyerek daha da ilgi çekici hale getirdi.

https://twitter.com/justinsuntron/status/1108825965289848832

Tron, bu program ile USDT sahiplerinin, tokenlerini USDT-TRON’a dönüştürmelerini teşvik etmeyi planlıyor. Token sahiplerine, ayrıca 30 Nisan – 7 Ağustos arasında % 20’lik yıllık bonus oranıyla hergün bir airdrop verilecek.

(bknz: Tron kurucusundan çekilişle Tesla ve 20 milyon dolar!)

Kampanyaya göre, USDT-TRON sahipleri, 100 gün boyunca 20 milyon USDT ile ödüllendirilecek ve tokenler Huobi ve OKEx borsaları aracılığıyla dağıtacak.

2. Aeternity (AE)

Mayıs ayında dikkat edilmesi gereken 3 kripto para projesinden bir diğeri ise, Aeternity’dir. Akıllı sözleşmelere çok fazla önem veren açık kaynaklı bir blockchain platformu olan Aeternity, Ethereum gibi esas olarak dApps yönetimi üzerinde çalışıyor.

Aeternity’nin kurucusu Yanidalve Malahov, Vitalik Buteriun ile birlikte Keidom (şimdi ise ascribe.io) olarak adlandırılan bir projede ortak geliştirici olarak çalıştı. Aynı zamanda proje, Ethereum ile benzer özelliklere sahip.

Aeternity, bu yıl için üç hard fork planladı. İlki Şubat ayında gerçekleşti ve ikincisi 28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek.

İlk hardforkta, AE tokenleri ana ağa taşındı ve Ethereum sanal makinesinin (AEVM) Aeternity’i versiyonu geliştirildi.

Herbir hard fork, Aeternity’nin kullanım alanını genişletecek ve projeyi geliştirecek şekilde tasarlanıyor.

3. Aion (AION)

Kendisini 3. jenerasyon blockchain ağı olarak tanıtan Aion, 1. ve 2. jenerasyon blockchain ağları olan Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Peer-to-peer işlemler ve akıllı sözleşmeler konusunda gelişmiş bir platforma sahip olan Aion, aynı zamanda gizlilik, ölçekleme, birlikte çalışabilirlik sorunlarını çözmek için tasarlanmış bir blockchain ağıdır. Ve tüm bu özellikleriyle Aion, tüm blockchainler arasında bir köprü olmayı hedefliyor.

Aion’un merakla beklenen sanal makinesi Mayıs ortalarında piyasaya sürülecek. Proje, Aion Sanal Makinesi’nin (Aion Virtual Machine) 2019 için büyük bir dönüm noktası olacağını iddia ediyor ve projenin gelişmesi için oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

Geliştiricilerin Java’da blockchain tabanlı uygulamalar oluşturmalarını sağlayan AVM, projenin White Paper’ında, Aion ağının temelini oluşturan bir Turing tam akıllı sözleşme uygulama motoru olarak tanımlanıyor.

Kaynak

 

 

0
0
0