Home Altcoin XLM Teknik Analiz – Stellar düşüş trendini devam ettirebilir

XLM Teknik Analiz – Stellar düşüş trendini devam ettirebilir

XLM Teknik Analiz – Stellar düşüş trendini devam ettirebilir

0
“sportsbet”

Stellar düşüş trendini devam ettirebilir çünkü mevcut görünüm döngünün henüz sonlanmadığını gösteriyor. Altcoinler zor günlerden geçiyor ve XLM de bir istisna değil.


Stellar Düşüş Trendini Devam Ettirebilir

Stellar son derece zor bir haftayı geride bıraktı. Fiyat aslında 8 Nisan 2019 tarihinden bu yana pek hayat emaresi vermiyor. O tarihte 0.135 dolar değerini gören XLM şu an 0.098 dolara kadar gerilemiş durumda.

XLM-USD Grafiği

Aşağıdaki 4 saatlik grafikte gördüğünüz sarı eğri 50 günlük hareketli ortalamayı temsil ediyor. Fiyatın bu eğrinin üzerine çıktığı bölgelerde yükseliş, altına düştüğü bölgelerde ise düşüş hakim eğilime dönüşüyor. Şu an için fiyatın beyaz çizgilerle gösterilen alçalan trend içi hareket yaptığını görüyoruz. 50 günlük hareketli ortalama ise direnç hattının biraz üzerinde.

Stellar düşüş trendini devam ettirebilir

Grafikte fiyatın daha alçak dipler ve daha alçak tepeler yaptığını görüyoruz. Bu da ideal bir düşüş döngüsünü resmediyor. Bu grafiğe göre hakim direnç hattı 0.11 dolarda iken hakim destek ise 0.095 dolarda. Grafikte kırmızı çizgi ile belirtilen hattın çalışması durumunda fiyatın sarı eğri üzerine çıkabileceği bir momentum yakalaması mümkün. Böyle bir geri dönüş oluşması durumunda yükselişin onaylanacağı seviye ise 0.12 dolar hattı. Çünkü burası tam olarak bir önceki tepe seviyesini oluşturuyor.

XLM-BTC Grafiği

Bu grafik de yukarıdaki grafik gibi 4 saatlik. Yalnızca Bitcoin karşısındaki pozisyonun resmedildiği bu grafikte 50 günlük hareketli ortalamanın ne kadar yukarıda kaldığı görülüyor. Bu şüphesiz hiç iyi bir gösterge değil.

Stellar düşüş trendini devam ettirebilir

Hakim destek hattı 1800 satoshi iken direncin 2100 satoshide olduğunu görüyoruz. Fiyat şu aralar çift dip formasyonu yapmış gibi görünse de yükselişin tetiklendiğine dair henüz bir emare yok. Çift dip formasyonları yukarı yönlü yükselişi işaret etmeleri hasebiyle önemlidir. Lakin formasyon geri aşağı çekilip üçlü dip yapmaya da yönelebilir.

Fiyatın geri döndüğüne dair olası ilk emare 2100 satoshi seviyesi üzerine tırmanması olacaktır. Aksi takdirse düşüş devam edecektir. MACD göstergesi her ne kadar pozitif sinyaller verse de henüz yükselişe dair umutlu konuşmak için erken.

Not: Yazı yatırım tavsiyesi içermez.

Satoshi hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0