Home Bitcoin Tom Lee: Kripto kışı bitti, önümüzde Bitcoin yeni zirveleri var
koinmedya_brave

Tom Lee: Kripto kışı bitti, önümüzde Bitcoin yeni zirveleri var

Tom Lee: Kripto kışı bitti, önümüzde Bitcoin yeni zirveleri var
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin yeni zirveleri görecek. Bu yönde açıklama Fundstrat Kurucularından Tom Lee’den geldi. Lee’ye göre artık kripto kışı bitti ve tüm zamanların en yüksek zirveleri bekleniyor.


Bitcoin yeni zirveleri görecek

Fundstrat Global Advisors Kurucularından ve Araştırma Bölümü Başkanı Tom Lee, CNBC’de Futures programında yaptığı açıklamada, kripto kışının artık geriden kaldığını söyledi. Lee’ye göre kripto para piyasasında en geç 2020’de tüm zamanların en yüksek zirveleri bekleniyor.

Bitcoin 2018’de büyük kayıplar verdi ve Tom Lee’ye göre 2019 da bu anlamda yeni bir sezonun başlangıcına işaret ediyor. Ona göre artık gelecek çok daha güzel görünüyor. Lee ayrıca Bitcoin’e (BTC) tezgah üzerinden açık açık yatırım yapanların sayısının arttığını ve bunun da hem Bitcoin hem de diğer kripto para varlıklar için olumlu gelişme olduğunu vurguladı.

Bitcoin konusunda her zaman boğa açıklamaları ile dikkat çeken Tom Lee ayrıca birkaç ülkede çöken finansal sistemin insanları kripto para kullanmaya teşvik ettiğine dikkat çekti. Bu da Bitcoin için önemli bir destektir ve lider kripto para birimlerindeki hesaplarda artışa sebep oluyor.

Lee’ye ayrıca Bitcoin’in kaydettiği büyümeye diğer altcoinlerin nasıl tepki verdiği de soruldu. Lee’ye göre her ne kadar Bitcoin’in toparlanmasına Ripple (XRP) negatif yönde bir tepki verse de diğer altcoinler her zaman olduğu gibi lider kripto paranın açtığı yolda onu izlemeye devam edecektir.

Lee’nin konuk olduğu CNBC’nin Futures programının uzmanlarından Brian Stutland ise söylenenlere ek olarak, bütün teknoloji devleri gibi Bitcoin’in de düşüşler yaşadığını söyledi. Örnek olarak Microsoft, Facebook ve diğerlerini gösteren Brian Stutland, her teknolojik yeniliğin kabul görmeden önce şüpheyle karşılandığını söyledi. Ona göre Bitcoin de toparlanmanın son aşamasındadır ve bundan sonra hep yukarı yönlü gelişme kaydedecektir.

Bitcoin 2019 yılında gerçekten dayanıklılık gösterdi ve destek seviyesinin aşağısına inmemekte direnç sergiledi. Şu anda destek seviyesini 5000 dolarda koruyor ve hedefler 5500 ile 6000 dolar arasındadır. Bu biraz yavaş olsa da sürekli bir gelişmedir.

Bitcoin hakkında daha fazlası için lütfen tıklayın.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X