Home Altcoin Ripple (XRP) kısa vadede toparlanabilir ama ya uzun dönem?

Ripple (XRP) kısa vadede toparlanabilir ama ya uzun dönem?

Ripple (XRP) kısa vadede toparlanabilir ama ya uzun dönem?

0
“sportsbet”

Ripple (XRP) kısa vadede toparlanabilir mi?  Bir zamanlar oldukça ümit verici görünen kripto, uzun süredir diğer akranları harekete geçtiği her anda onlara eşlik etmekte zorlanıyor. Peki kısa ve uzun vadede durum ne olur?


Ripple (XRP) kısa vadede atağa geçer mi?

Ripple (XRP) gelecek bir kaç günde fiyatın 0.30$ üzerinde tutunabilmesi durumunda çok muhtemel toparlanacak. Zaten fiyatın destek çizgisi altına keskin düşüşe direnç gösterdiğini görmüştük. Her ne kadar 50-günlük EMA’nın önemli derecede altında olsa da, 0.3$ üzerinde kalması durumunda yakın gelecekte toparlanmasını bekliyoruz. Günlük zaman dilimlerinde RSI, 50-günlük EMA’ya doğru güçlü bir toparlanma olasılığını işaret ediyor. Fiyat 50-günlük EMA’nın altına doğru kırıldıktan ve keskin bir şekilde düştükten sonra golden cross hayalleri suya düşmüş görünüyor. Fakat yine de içinde seyrettiği simetrik üçgenin direnç çizgisine doğru toparlanma gösterebilir. Bu üçgenin yakın zamanda kırılması çok muhtemelen gerçekleşmeyecek ve Bitcoin düşmeye başladığında XRP O’nu izleyecektir.

Tone Vays Ethereum ve Ripple’a fena çaktı-“Korkunç projeler”

Son birkaç aydan beri XRP, kripto topluluğunun ve medya outletlerinin saldırısı altındaydı. “Ripple yılın en kötü performanslı kriptosu” gibi haberleri görmek hiç de nadir değil ve XRP alımında gittikçe artan bir isteksizlik farkediyoruz. Bu kriptonun yasal statüsü hala net değil ve yatırımcılar O’nu pek cazip bir yatırım aracı olarak görmüyorlar. JP Morgan’ın JPM Coin duyurusunun, Ripple’ın (XRP) geleceğine bakışı kalıcı olarak değiştirdiğini görüyoruz. XRP bir zamanlar kendi alanında bir tekele sahipti fakat öyle görünüyor ki Stellar (XLM), ve Chain Link (LINK) gibi alternatiflere karşı kaybediyor. Eğer JP Morgan kendi dijital tokenlerini yayınlayabilirse Ripple’ın XRP’sini kullanmak için çok az neden kalacak.

Sıcak haber: Bitfinex ve Tether mahkemelik oldu, acısı Bitcoin’den çıktı!

Bazı finansal kurumların XRP ürünleri kullandığı doğru. Fakat nihayetinde Ripple ürünlerini test ettikten sonra kendi tokenlerini yayınlamaya başlayacaklarını görmek zor değil. Hiç bir banka 3.bir tarafa bağlı kalmak istemez. Onlar kendilerine daha fazla kontrol imkanı veren ve tasarruf sağlayan kendi tokenlerine sahip olmayı tercih edeceklerdir. Ripple, mesela e-ticaret sitelerinde ödemeyi kolaylaştırmak gibi yollarla üst dağıtılmış ledger teknolojisinden faydalanabilir. Fakat yatırımcıların bunun ilk gönden uzun ömürlü bir proje olmadığını bilmeleri gerekiyordu.

Tether 300 milyon dolarlık USDT daha piyasaya sürdü

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse bile çeşitli vesilelerle kriptonun benimsenmesinin zaman alacağını söyledi. Ve bu arada güçlü bankalar için, kendilerine yardımı olacak yeni bir ürün yaratmaları iyi bir fikir. Ripple kesinlikle çok sayıda milyoner ve hatta milyarder yarattı. Ancak yatırımcılar artık önceki kadar umut verici olmadığını düşünüyor. Ripple (XRP) sonraki döngüde yeni bir zirve yakalayabilir. Fakat  önceki döngüyle aynı hızda büyümesi çok da muhtemel görünmüyor.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0