Home Bitcoin Hafta sonu yaşanan düşüşten yararlandınız mı? Kripto paralar tekrar atağa geçti

Hafta sonu yaşanan düşüşten yararlandınız mı? Kripto paralar tekrar atağa geçti

Hafta sonu yaşanan düşüşten yararlandınız mı? Kripto paralar tekrar atağa geçti

0
“sportsbet”

Kripto paralar tekrar atağa geçti ve yatırımcılar piyasada yükselme eğilimi görüyor. Bu da beraberinde şu soruyor getiriyor: Hafta sonu yaşanan düşüşten yararlandınız mı?


Kripto paralar tekrar atağa geçti ve yükseliyor

Nisan ayı Bitcoin ve diğer altcoinler için çok kârlı bir ay oldu. İlk ona giren kripto paraların çoğu yüzde 50 ve üzerinde yükselirken, analistler piyasanın yönünü tartışıyor. Bir yandan ayı piyasası öngören analistler Bitcoin’in düşeceği yönünde tahminde bulunurken, pazarın aşırı alım bölgesine girdiğini iddia ediyorlar. Kripto paralar 2018’in büyük bir bölümünde düşüş yaşarken, önemli miktarda piyasaya aleyhtarı da toplamıştı. Bu grup piyasanın canlandığı yönündeki haberlere inanmakta zorluk çekiyor.

Bununla birlikte Nisan 2019 “kripto kışı” kavramına meydan okuyan bir dönem oldu. Bu ay kripto para fiyatları piyasa genelinde yükselmeye başladı. Boğa piyasası analisti Fundstrat’tan Tom Lee, piyasa ile ilgili düzenli olarak bilgiler paylaşıyor ve kendisinin Bitcoin Misery Index’ini (BMI) yayınlıyor. Lee’ye göre kripto paralar pozitif belirtiler veriyor. Tom Lee’nin en son yayımladığı BMI raporunda BTC’nin yükselişte olacağı ifade ediliyor (BMI’de yükseliş pozitif durum anlamına geliyor) bu da Bitcoin’in fiyat analizini zorlaştırıyor. Yükselişte olan BMI yakın zamanda ufukta fiyatta ters yönde bir hareket olduğunu daha önceleri göstermişti. Ancak Lee aynı zamanda Bitcoin’in şimdiki BMI’nın ayı piyasasında genelde görülenin aksine çok yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Bu da analistlerin piyasanın boğa yükselişi aşamasına girdiği sonucuna varmasına sebep oluyor.

Piyasa araştırma şirketi Adamant Capital da Bitcoin’in fiyatının kısa sürede yükselmeye başlayacağını açıkladı. Adamant Capital’e göre Bitcoin ve kripto para piyasası “birikim aşamasına” girdi. Çünkü uzun süreli ve kurumsal yatırımcılar, gelecek bir artış beklentisiyle mevcut BTC fiyatlarındaki pozisyonlarını artırıyor.

Diğer kripto para birimleri de kripto para piyasasındaki bu olumlu havadan yararlanıyor. 2019 yılının en çok kazanan kripto parası ise Binance Coin BNB oldu. Söz konusu coin yılın başından itibaren yüzde 300’lük bir artış gösteriyor.

Pazar lideri olarak BTC, ilgi odağının çoğunu çekmeye devam ediyor. Ancak, EOS ve TRON gibi kripto paralar da kendi ağları ve dApps platformları üzerinden güçlü bir takip gerçekleştiriyor. Bu da söz konusu yatırımların sadece BTC’ye özel olmadığını gösteriyor.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0