Anasayfa Bitcoin Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon’da Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz

Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon’da Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz

Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon’da Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz
0
koinmedya_googlenews

Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon’da Bitcoin ile alışveriş yapmak artık mümkün. Evet yanlış duymadınız, dünyanın en büyük online perakende devinde yakında BTC ile ödeme yapabilirsiniz.


Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon’da Bitcoin ile alışveriş artık mümkün

Kripto ödeme işlemcisi Moon, bugün yaptığı duyuruya göre, Lightning Network teknolojisi sayesinde Moon’un son sürümünü kullanarak BTC’leri anında nakde dönüşerek Amazon’da alışveriş yapabilirler.

koinmedya_brave

Daha da açmak gerekirse, bu uzantı Bitcoin‘izi anında güncel kur üzerinden fiat paraya dönüştürerek Amazon’da alışverişinize olanak sağlıyor.

Lightning Network eklentisiyle Amazon'da Bitcoin Yeni Lightning Network eklentisiyle Amazon'da Bitcoin ile alışveriş yapabilirsiniz

Ken Kruger, Moon’un CEO’su, Coindesk’e  son girişimleri hakkında şöyle konuştu:

Uzantı QR kodunu ortaya çıkaracak ve olası sıkıntılı durumlar için ayrıca Lightning faturasını da içerek. Böylece, Lightning Cüzdanınız sayesinde ödemeyi tamamlayabileceksiniz. Bu iş bu kadar kolay.

bkz: Bitcoin Lightning Network sayesinde 10.000 dolara kadar işlemler bedava!

Kruger, ‘doğrudan ticari entegrasyon’ olmadığının altını çizdi. Yani Amazon henüz BTC ödemelerini doğrudan kabul etmeye başlamadı. Moon, kripto ödemeleri fiyat paraya çevirerek dolaylı olarak Amazon’da kripto para ile alışverişin önünü açıyor.

bkz: Bitcoin Lightning Network kapasitesi şimdiden 1,000 BTC’ye ulaştı

Moon tarafından yapılan açıklamaya göre, eklenti önümüzdeki Çarşamba günü aktif olacak.

X