Home Altcoin Altcoin Haber Tone Vays: Bitcoin gibisi yok, Litecoin, Ethereum ve Ripple gereksiz

Tone Vays: Bitcoin gibisi yok, Litecoin, Ethereum ve Ripple gereksiz

Tone Vays: Bitcoin gibisi yok, Litecoin, Ethereum ve Ripple gereksiz

0
“sportsbet”

Analist Tone Vays, Bitcoin gibisi yok, Litecoin, Ethereum, Ripple ve Monero içinse kullanışsız ve de gereksiz olduğunu belirtti.


Bitcoin gibisi yok, Litecoin, Ethereum ve Ripple gereksiz- Tone Ways

Ona göre, kripto para dünyası, iddia edildiği gibi Bitcoin dışında diğer paralara çok da ihtiyacı yok. Tek para var, o da Bitcoin. XMR ve LTC gibi projeler ile uğraşmanın zaman israfı olduğunu; ETH, DASH, XRP ve BNB, ADA EOS gibi ICO’ların da dolandırıcılık olduğunu belirtti.

Vays, Bitcoin’i kripto para piyasasında diğer projelerden çok daha farklı bir yere koyuyor. Vays, Bitcoin dışındaki diğer projelerin dolandırıcılık olduğu konusunda takipcilerini uyardı. İşte onlardan bir kaçı:

Vays, Bitcoin ayı piyasasına girmesinin asıl sebebinin yatırımcıların Bitcoin’den diğer kripto paralara geçişinden kaynakladığını belirtiyor.

Bitcoin, Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıkarılan ilk büyük kripto paradır, ve ortaya çıktığı ilk günden beri hem fiyat hem de piyasa hacmi bakımında hep piyasanın lideridir. Peki Vays diğer projelerin gereksiz ve dolandırıcılık olduğu iddiasında haklı mı?  Evet, ama bir yere kadar.

bkz: Bitcoin altının yerini aldığında fiyatı kaç dolar olur dersiniz?

Birinci ölçüt, kripto paranın projesi önemlidir. İkinci ölçüt ise paranın madenciliği yapılıp yapılmadığıdır. Piyasada projelerin %99’u sadece para transferi konsuna odaklandığını görüyoruz. Evet bu projelerin hemen hemen hepsi dolandırıcılık.

Ethereum gibi akıllı kontraktlara odaklanmış bir projeye yada internetteki reklamlara odaklanmış Basic Attention Token’a dolandırıcılık diyemeyiz. BTC’nin piyasa hacmini önümüzdeki yıllarda %90’nın üzerine çıkaracağını tahmin ediyorum. BTC’nin ezici egemenliği 50,000 doları bulduktan sonra piyasada kendini iyice hissettirecektir.

Bitcoin değer saklama aracı haline gelip altının rolünü elinden aldığında, BTC yanında mutlaka bir kaç paranın toplumsal kullanımı olacaktır, ama şu aşamada adres gösteremeyiz. Ancak Litecoin, Bitcoin Cash, ADA, EOS, BNB, XRP ve Stellar gibi projelere piyasanın gerçekten ihtiyacı olup olmadığını sizlere bırakıyorum.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0