Home Bitcoin Analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini en az 10 bin dolar!

Analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini en az 10 bin dolar!

Analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini en az 10 bin dolar!

0
“sportsbet”

Analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini oldukça yüksek. Bitcoin’in 2019 yılında 10 bin doları yakalayacağını söyleyenlerin sayısı, her geçen gün artıyor. Uzmanlara göre Bitcoin ne zaman ve ne kadar yükselecek?

Analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini yüksek!

Bu ayın başında Bitcoin beklenmedik bir şekilde yükselişe geçti ve piyasayı canlandırdı. Piyasada ümitler tükenmek üzere iken, Bitcoin bir kez daha piyasaya can suyu verdi ve piyasa yeşile boyandı. (bknz: Uzman Görüşü: Bitcoin 3000 dolardan ziyade yönünü 8000 dolara çevirdi!)

Nisan başında görülen bu rallinin, devam etmesi beklenirken, bir çok kripto para elde ettiği kazanımı kaybetti. Fakat Bitcoin 5200 dolarlık kritik direnç seviyesinin üstünde kalmayı büyük ölçüde başardı. Bu da uzmanların, rallinin kaldığı yerden devam edeceği hissine kapılmasına neden oldu.

Elbette analistlerin 2019 Bitcoin fiyat tahmini, sadece hislerine dayanmıyor. Analistler, yükselişin devam edeceğini işaret eden veriler ortaya koyuyor ve BTC’nin 2019’un sonunda 10.000 doları göreceğini düşünen kripto analistinin sayısı her geçen gün artıyor.

(bknz: Uzman görüşü: Bitcoin için yükselmekten başka seçenek yok)

Daha önce geleneksel hisse senedi traderı olan Bitcoin yatırımcısı Anatoly Radchenko, Ivan On Tech’in kripto odaklı Youtube kanalına katıldı ve burada Fundstrat Global Advisor’ın kurucusu Tom Lee ve Galaxy Digital’ın milyarder kurucusu Michael Novogratz gibi kripto uzmanları tarafından yapılan pozitif tahminleri değerlendirdi.

Piyasanın yükselme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Radchenko, Bitcoin’in uzun vadeli dip seviyesinin 3.150 dolar olduğunu ve Bitcoin’in dip seviyesini bulmuş olmasının iyi bir işaret olduğunu belirtti.

Rus kökenli analist, Bitcoin’in 2017’deki boğa koşusuna benzer bir yükseliş sürecine girmeyeceğini düşünüyor. Fakat analist Bitcoin’in Ağustos ayında, mevcut seviyesinden % 30 civarında artarak 7.000 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Aynı zamanda analist, BTC’nin yeniden düşüş trendine girerek 7000 dolardan 5.000 $ ‘a düşebileceği ihtimali olduğunu da kabul ediyor. Ancak yıl sonunda Bitcoin’in rahat bir şekilde 10.000 $’ı görebileceğini düşünüyor.

(bknz: Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini sizi sevindirecek)

Tom Lee: Boğa piyasası çoktan başladı, yıl sonu hedefi 10.000 dolar!

Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu Tom Lee’ye göre, Bitcoin, 2019 sona ermeden 10.000 $ görecek. Lee’ bu iddiasını kendi analizindeki bazı verilere dayanarak ortaya koyduğunu söylüyor.

(bknz: Tom Lee’ye göre güçlü bir Altcoin sezonu geliyor)

Lee daha önce de Bloomberg’e verdiği demeçte, ayı piyasasının sona erdiğini ve boğa piyasasına girdiğimizi söyleyerek son derece pozitif bir yaklaşımla piyasa duyarlılığına katkıda bulunmuştu.

Lee, Bitcoin Misery Index (Bitcoin Sefalet Endeksi)’in, tam 4 kez en düşük seviyeyi gördüğünü ve 4.sünün ise şu sıralar görüldüğünün altını çizerek, bu indeks doğrultusunda ayı piyasasının sona erdiğini söylemişti. (ilgili haber: Bitcoin Misery Index’e göre ayı sezonu kesinlikle sona erdi, ancak Nisan ayına dikkat)

Bu arada Max Keizer, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 28.000 $’ı göreceğini düşünüyor. Ve hatta Bitcoin için 2011’de 100.000 $’lık bir tahminde bulunduğunu ve o zamandan beri de bu tahminin arkasında olduğunu ifade ediyor.

2019’da Bitcoin karşısında büyük çıkış yakalayan 4 kripto para

Kaynak: chepicap

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0