Home Altcoin Almanlar Stellar (XLM)’ı Ripple’a tercih ediyor

Almanlar Stellar (XLM)’ı Ripple’a tercih ediyor

Almanlar Stellar (XLM)’ı Ripple’a tercih ediyor

0
“sportsbet”

Almanlar Stellar blockchain alt yapısını daha güvenli görüyor. Berlin merkezli Wevest finansal şirketi Stellar ile birlikte çalışmaya karar verdi.


Almanlar Stellar daha güvenli.

Uluslararası ödemeler endüstrisinde Ripple’ın ardından Stellar (XLM) güçlü bir aktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Stellar’ın CEO’su Jed McCaleb, Ripple’ın kurucu ekibindeydi ve yaşanılan anlaşmazlıklardan dolayı Ripple ile yollarını ayırıp kendi blockchain tabanlı şirketini kurdu. Stellar, IBM ile iş ortaklığına girerek kendilerine özel uluslararası ödemeler sistemi oluşturdu. Bu sistem özellikle Güney Amerika ülkeleri ile başarılı para transferleri gerçekleştirmektedir.

Stellar (XLM) yazının kaleme alındığı saatlerde CoinMarketCap verilerine göre 0,115 dolardan işlem görmektedir. Toplam piyasa değeri ise 2,238 milyar dolar değerindedir. Sıralamada ise 9’uncu büyük kripto paradır.

Güney Amerika’dan sonra Stellar Avrupa Birliği ülkeleri ve Almanya’dan da ilgi görmektedir. Almanya’nın ünlü finansal şirketi Wevest AG Stellar’ın blockchain sistemini en güçlü ve güvenli sistem olarak görmektedir. Bu nedenle Wevest, Stellar ile çalışmaya karar verdi.

Wevest, Berlin merkezli işlem görmektedir. Küçük ve orta boylu firmalara finansal ve bankacılık hizmeti sunmaktadır. Wevest, çıkarmayı planladığı menkul kıymetler token hizmeti için Stellar protokolünü kullanacak.

Stellar ve Ripple uluslararası ödemeler endüstrisinde rekabet halindedirler. Ripple’ın XRP’sindeki aşırı dump (yani piyasaya aşırı arz) yatırımcıları Stellar’a yönlendirmektedir.

 Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

İşte IMF’ye Bitcoin bond çıkaracağını bildiren 3 ülke

500 milyonluk Tether arzı Bitcoin fiyat artışının habercisi mi?

Ripple’dan yüklü miktarda XRP piyasaya dump edildi

 Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0