Home Kriptopara Haber Blockchain Haber Forbes’in blockchain listesinde Amazon ile Ripple yanyana

Forbes’in blockchain listesinde Amazon ile Ripple yanyana

Forbes’in blockchain listesinde Amazon ile Ripple yanyana

0
“sportsbet”

Forbes’in listesinde Amazon ile Ripple yanyana, çünkü her iki firma da blockchain teknolojisine güveniyor ve bu alana büyük yatırımlar yapıyorlar. Bakalım daha hangi firmalar bu alana yönelecek?


Amazon ile Ripple Yanyana

Forbes blockchain sektörünü domine eden 50 büyük firmanın listesini yayınladı. Listede kripto para dünyasından aşina olduğumuz isimler olduğu gibi teknoloji devleri de var.

Perakende devi Amazon geliştiricilerin kolaylıkla dağıtık defter teknolojisine adapte olabilmeleri için hazırladığı toolkit sayesinde listede kendine yer bulanlardan. Bira firması Anheuser-Busch InBev ise insanların bira alabilmek için yasal yaş sınırını geçip geçmediklerini kontrol edebilen blockchain tabanlı otomat çalışmaları sayesinde listeye girenlerden.

Finans ve teknoloji işletmesi Ant Financal, Alibaba üzerinden verilen siparişleri takip edebilmek maksadıyla blockchain tabanlı ürünler piyasaya sunuyor. Sınır ötesi ödemeler sektöründe çığı açıcı bir yenilikle çıkagelen Ripple da elbette listenin olmazsa olmazı.

Dünya’nın en büyük elektronik tedarikçisi Foxconn da blockchaine yönelen firmalar arasında. Şangay merkezli iştiraki olan Chained Finance firması, blockchain sayesinde, tedarik zinciri sürecini yönetmek için evrak işlerinden kurtulduklarını belirtiyor. Tüm kayıtlar herkese açık bir şekilde blockchain üzerinde depolanabiliyor ve istediğiniz an sistem üzerinden veri süzme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Foxxcon’un Abra, Galaxy Digital, Cambridge Blockchain ve Digital Currency Group gibi daha bir çok blockchain tabanlı firmalara toplamda 40 milyon doların üzerinde yatırım yaptığı biliniyor.

Giyim sektöründen otomotive, elektronik sektöründen şarap tedarik alanına kadar bir çok firma daha verimli çalışabilmek maksadıyla blockchain teknolojisini araştırıyor. Dünyaca ünlü Walmart ise gıda kaynaklı hastalıkları önlemek için blockchain teknolojisini kullandığını belirtmişti.

Daha büyük girişim firmalarının da kullanabileceği şekilde ölçeklenme altyapısı kurmakla meşgul olan hibrid blockchain platformu Orbs kurucu ortağı Tal Kol’a göre Otomotiv endüstrisi ileride blockchain teknolojisine daha çok ihtiyaç duyacak. Çünkü her geçen gün otomobiller bilgisayar destekli algoritmalarla daha çok içli dışlı hale geliyor ve bu sürecin yönetilmesi zorlaşıyor.

“Sürücüsüz otomobil konseptine doğru ilerlediğimiz şu günlerde, belki de insanlık tarihi boyunca güvenliğe olan ihtiyacın en yüksek olduğu zaman dilimlerinde yaşıyoruz. Hem kendimizin hem de kullanacığımız araçların elektronik aksağamının güvenli hale getirilmesi çok önemli. Araçların tekil bazda da filo olarak da işlerliğini korumak için blockchain teknolojisinin sunduğu dağıtık defter kayıt sistemi en ideali olarak karşımıza çıkıyor. Gelecekte otomotiv sektörü blockchain ağı olmadan hayal dahi edilemeyecek. Bunun için ihtiyacımız olan tek şey ise zaman.”

Blockchain hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0