Home Bitcoin Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini sizi sevindirecek

Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini sizi sevindirecek

Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini sizi sevindirecek

0
“sportsbet”

Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini yatırımcıları sevindirecek! İsabetli tahminleriyle ünlü küresel finans uzmanı, “Bitcoin Yeni Altın” başlıklı yazısında, Bitcoin’in neden yükseleceğini  birkaç maddeyle açıklıyor.

İşte Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini!

ADVFN yatırım sitesinin CEO’su ve Forbes yorumcularından Clem Chamber, geçtiğimiz günlerde  yatırımcıları sevindirecek bir yazı kaleme aldı ve kripto kışının bittiğini savundu.

(bknz: Uzman Görüşü: Bitcoin 3000 dolardan ziyade yönünü 8000 dolara çevirdi!)

Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini bu kez çok yüksek. Chambers yazısında, Bitcoin’in 10 bin dolara çıkabileceğini ve hatta tüm zamanların en yüksek seviyesini bile geçebileceğini iddia ediyor.

Ünlü yorumcu, yazısına Çin’in kriptoya olan artan ilgisini ele alarak başlıyor ve Yuan’ın dolar karşısında değer kaybettiğini ve bunun sonucunda Çin sermayesinin Tether gibi stable coinlere akacağını belirtiyor. Ve Chamber’a göre, bu sermaye kesinlikle BTC’ye akacak:

“Tether, sık sık tartışma konusu olan bir kripto para olsa da, volatiliteye karşı direncini ispatladı ve sermayeyi kısa vadeli hamlelerden korumak için güvenli bir liman olmaya devam ediyor. Stable coinlere akan para Bitcoin’e yarayacak, çünkü temelde kriptoya akan para piyasaya güç verir ve fiyatları yükseltir. ”

(bknz: Forbes: Bitcoin fiyat grafiğinde endişe etmemize sebep olacak göstergeler

PayPal yöneticisi: Bitcoin 10 yıla kadar 1 milyon dolardan fazla olabilir)

Bitcoin yeni altın olabilir mi?

Chambers ayrıca BTC’nin ve altcoinlerin, günlük arzı karşılayabilmek için sürekli ve pozitif bir para akışına sahip olmaları gerektiğini vurguluyor:

“Madenciler Bitcoinlerinin bir kısmını veya tümünü hodl ederse, günlük olarak fiyatı destekleyecek daha az paraya ihityaç kalacak. Ancak sonuçta, arz ve talep fiyatı yaratıyor ve  yeni arzın mevcut seviyelerde kalması için 3.3 milyar dolardan fazla paranın, fiyatı yükseltmek için Bitcoin’e akması gerekiyor. ”

Chambers, 3.3 milyar doların küçük bir miktar olmadığını kabul ederken, bu miktarı günümüz piyasalarının mevcut ölçeğiyle karşılaştırıyor:

“Altın üretimi 140 milyar dolar, bu yüzden altın fiyatını, ons başına 1.300 dolar civarında tutmak için sisteme bu oranda fiat para girmesi gerekiyor. ”

“Şu anda Bitcoin, 5 trilyon dolarlık piyasa değerinin tahmini olarak yalnızca % 0.18’inde kalıyor; bu da yaklaşık 0.09 trilyon dolar civarında.”

Chamber, google trend aramalarının ve BTC duyarlılığının artmasından da anlaşıldığı üzere, Bitcoin’in bir değer deposu olacağını ve altına alternatif olarak geniş kitleler tarafından kabul göreceğini iddia ediyor.

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verir mi?

Geçen yıl Bitcoin’in 3000 dolara düşeceğini doğru olarak tahmin eden Forbes yorumcusunun Bitcoin tahmini  oldukça yüksek. Chamber bu kez de, Bitcoin’in 2017 rekorunu bile kıracağını ve 20.000 doları geçeceğini iddia ediyor.

“Bitcoin kışı bitti, fiyat artıyor artmaya da devam edecek, tek soru ne kadar yükselecek. Şimdilik, 6.000 $ kolay bir hedef ve 10.000 $ bu yıl için zor bir hedef değil.”

Kaynak

Ayrıca bknz:

Ripple ve Stellar fiyat analizi – Geri dönüş umutları azalıyor!

Binance’tan sonra Kraken de Bitcoin SV’yi platformundan çıkarıyor!

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

0
0
0