Home Kriptopara Haber Blockchain Haber 5G blockchain tabanlı teknoloji IoT cihazlarını hacklenemez kılıyor

5G blockchain tabanlı teknoloji IoT cihazlarını hacklenemez kılıyor

5G blockchain tabanlı teknoloji IoT cihazlarını hacklenemez kılıyor

0
“sportsbet”

5G blockchain tabanlı teknoloji IoT cihazlarını güvenli kılıyor. Kore Telekom’un (KT) geliştirdiği yeni blockchain tabanlı 5G ağın IoT cihazı kullanıcılarının IP adreslerini gizlediği açıklandı.


5G Blockchain Tabanlı Teknoloji IoT Cihazlarını Güvenli Hale Getiriyor

Teknolojinin gelişmesi dünyaya birçok yenilik ve kolaylık sağlamıştır. Hızlı iletişim ve bilgi paylaşımı bunlardan biridir. Bu olumlu yanları ile birlikte teknolojinin bir de karanlık yüzü var ve bu da beraberinde birçok tehdidi getiriyor. Kötü amaçlı kişiler ve yazılımlar kullanıcıları finansal amaçlarla hedef alıyor. Blockchain topluluğu da sürekli olarak bu tehditlerle karşılaşıyor.

Bunun sonucundan teknoloji şirketleri ve ağ sağlayıcıları bu tehditlere karşı sürekli yeni çözümler geliştirmeye çalışıyor. Bu alanda birçok adım atılmıştır ancak görünen o ki çözüm blockchainde olabilir. Güney Kore telekomünikasyon devi KT, blockchaini hacklenmeye karşı etkili yöntem olarak kullanmaya başladı. KT, 16 Nisan 2019’da blockchain tabanlı beşinci nesil (5G) ağını kullanıma sundu.

“GiGA Chain” diye adlandırılan ağ Internet-of-Things (IoT) cihazları için gelişmiş koruma sağlıyor ve siber saldırılara karşı korumada yardımcı oluyor. IoT cihazlarına ve ağlarına son yıllarda yaşanan saldırılarda hızlı artış olduğu göz önüne alınırsa bu çok beklenen bir gelişmedir.

Bu koruma, KT tarafından blockchain kullanılarak geliştirilen GiGA Stealth Teknolojisi aracılığıyla sunuluyor. Bu teknoloji söz konusu cihaz kullanıcılarının IP adreslerini gizliyor ve sanal alemde onları görünmez kılıyor.

Blockchain hakkında daha fazlası için Tıklayınız

Kaynak

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0