Anasayfa İnceleme İco Sponsorlu Makale Qintar: 2019 Nisan, Dünyanın islam hukukuna uygun ilk tokeni çıktı
koinmedya_brave

Qintar: 2019 Nisan, Dünyanın islam hukukuna uygun ilk tokeni çıktı

Qintar: 2019 Nisan, Dünyanın islam hukukuna uygun ilk tokeni çıktı
0

İslami finans konusunda uzman iki İsviçreli şirket olan Qintar Capital Switzerland ve ISL-Blockchain Sàrl dünyanın islam hukukuna uygun ilk tokeni Qintar’ı yayına aldığını açıkladı. Token İslami blockchain olarak tanımlanan bir yapıya dayanıyor. Qintar 12 Nisan 2019’da ilk olarak yayınlanarak işleme alındı.


Qintar – Global Kripto Ekosistem

Qintar Geneva menşeli olan fakat global kripto para ekosistemini hedefleyen bankacılık ve diğer finansal sistemlerden tamamen bağımsız islam hukukuna uygun bir tokendir.

Türünün ilk örneği olan token ile kripto para alım satımında en etkili yolla son teknoloji blockchain teknolojisi kullanılmıştır.

Tam bir şeffaflık sağlayan ISL güvenliğine sahip hızlı teknoloji ile kullanıcılar aracı olmaksızın kripto para alım satımı yapabilir ve ticaretlerinin tam kontrolüne sahip olabilirler.

Online alandaki yüksek dolandırılık risklerine karşı güvenlik yüksek düzeyde tutulmuştur.

Qintar yenilikçi ISL teknolojisi ile ses getirdi

Deneyimli ekip uygulamayı geliştirme ve ISL blockchain’i kullanma konusunda oldukça ciddi efor ve zaman harcadı.

2018’de başlayarak ISL blockchain teknolojisi tasarlandı ve böylece kripto para sektöründe kullanıcıların, sistemlerin ve pazarların ihtiyacı olan entegrasyonları sağlayan bir hedefe ulaşıldı.

ISL teknolojisi yeni fikirleri ve yenilikçi yaklaşımı bir araya getiren bir teknoloji olarak dizayn stratejisi ve merkeziyetsiz ISL ağlarının birleşmesi sayesinde kullanıcıların Qintar ile bağlanmasını sağlayan bir yapı ortaya çıktı.

Gerçek P2P ağı

Qintar ile kullanıcılar kendi işlemlerini, bilgilerini ve stratejilerini 3. tarafların müdahelesi olamayacak şekilde kontrol edebilecekler.

Her bir işlem dijital olarak imzalanır ve zaman damgası alır. Böylece token sahipleri her bir işlemi takip edebilirler. Bu sistemle ISL teknolojisi kullanıcıların tam bilgi ve kontrol sahibi oldukları onlar için çalışan bir yapı ortaya çıkarır.

Bir defa başladıktan sonra bir işlem iptal edilemez yada dondurulamaz. Sistem kullanıcıların dilediği kadar uluslararası işlem yapmasına olanak tanır.

Qintar platformu aşağıdaki faydaları sağlar;

  • Yenilik: Girişimciler için ideal bir şekilde Qintar uygun mali çözümler bulma konusunda ilham verir. ISL blockchain sistemi açık kaynağa izin vererek gelecekteki hizmet ve ürünler için de bir imkan sunar.
  • İslami hukuka uygun token: Token, ISL yani İslami blockchain’e uygun olarak tasarlanmıştır. Sistem bir kaç önemli İslami araştırmacı ve alim tarafında fetva verilen sadece İsviçre menşeli Qintar Capital’in hesaplarına doğrudan transfer işlemi ile çalışır. Bu durum sahteciliğe karşı bir önlem olarak da düşünülmüştür.
  • ISL blockchain: Tüm finansal ürünler ve kontratlar İslami prensiplere uygun olarak ISL blockchaini üzerinde işlem görür. Böylece faizsiz, alkol, kumar yada pornografi gibi alanların girişi engellenir.

Qintar ile gelecek daha parlak

Qintar ISL blockchain ile ve yapılan ortaklıklarla bir çok sektörde online işlemlerin daha hızlı, daha kolay, daha uygun ve çok daha düşük maliyetle yapılmasını sağlıyor.

Dahası Qintar hizmetleri havayolu rezervasyon işlemleri, otel rezervasyon işlemleri ve hatta kurban kesim organizasyonunda besicilik ve kurban kesiminde kullanılabilecek. Buna özel olarak Qintar’ın erken aşama hedeflerinden biri bu işlemlerin Qintar kanalları üzerinden kripto para cüzdanı ile ödenebilecek hale getirilmesidir.

Daha şimdiden büyük bir kurumsal ve bireysel yatırımcı ilgisi ile karşılanan Qintar sağlam iş planı ve güçlü platformu ile gelecekteki Qintar pazarına büyük bir yatırım yapacak.

Niçin Qintar?

Qintar kripto paralardaki bir çok sorunu çözüyor. Qintar’ı farklı kılan şey ise tüm satış işlemlerinin tamamen şeffaf ve görülebilir olması. Kullanıcılar işlemlerini diledikleri zaman iptal edebilirler. Qintar’ın endüstriyel bir standart olması ise sadece bir zaman meselesi.

Qintar Kapital İsviçre bir finansal danışmanlık firması olarak yatırım, muhasebe, Mali denetim, düzenleyici kurumlar, İslami bankacılık, üretim ve diğer bazı alanlarda uzmanlaşmıştır. Şirketin merkezi Geneva’da bulunmakta olup bölge dünyanın finansal merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Qintar’ın yönetim ekibi geniş bir bölgesel ve uluslararası deneyime sahip uzmanlardan oluşmaktadır. Daha fazla bilgi için firmanın internet sitesi www.qnr.ch ‘i inceleyebilirsiniz.

İletişim: info@qintar.ch

Qintar ile blockchain devrimine bugünden katıl


 

koinmedya_brave
Etiketler:
X