Anasayfa Kripto para Haber Cardano, Tron ve Ethereum’a kafa tutmaya başladı!

Cardano, Tron ve Ethereum’a kafa tutmaya başladı!

Cardano, Tron ve Ethereum’a kafa tutmaya başladı!
0
koinmedya_googlenews

Cardano Tron ve Ethereum’a kafa tutacak bir gelişme göstermeye başladı? Cardano zirvedekilerle yarışabilecek kapasiteye nasıl geldi? Cardano’nun öne çıkan özellikleri ilginizi çekecek türden.


Cardano,Tron ve Ethereum’a kafa tutuyor

Tron ve EOS’dan çok önce, geliştiriciler için ETH en popüler seçenekti. Ancak, Tron ve EOS yakın takibe başladılar ve ardından Cardano, ETH’yi epeyce zorlayacak görünüyorlar.  Blockchain akıllı sözleşme paltformu o kadar rağbet görüyor ki, bu alanda inanılmaz bir rekabet söz konusu. Akıllı sözleşme teknolojisinin para havale işlemlerinde rolünün büyüklüğü, merkesiyetsiz Appsların bu teknoloji sayesinde inanılmaz gelişme kaydetmesine neden oluyor.

Dapps sektöründe Tron son zamanlarda atağa geçerek hakimiyeti ele almıştı. Tron’un bu hareketi pek çok diğer geliştiricilerin bu alana akın etmesine neden oldu. Bunların arasında öne çıkan Cardano büyük ihtimalle bir çok projenin önüne geçecek ve Tron’u da geride bırakacak.

kripto toplumunda ne zaman akıllı szöleşmelerden söz edilse, ilk akla gelen Cardano oluyor. Cardano pek çokları tarafından mükemmel akıllı sözleşme platformu olarak tanımlanıyor. Cardano ana ağını 2017 de başlatmıştı ve bilimsel araştırmayı baz alan mükemmel özelliği sayesinde amacına ulaşma yolunda adım adım ilerliyor.

koinmedya_brave

eşsiz bir akıllı sözleşeme paltformuna sahip olan Cardano, ETH’i alt eden coin olarak nam salmış durumda. Cardano CEO’su Charles Hoskinsons Ethereum kurucu ortaklarındandı ve kripto toplumunda çok saygın bir yere sahip.

Cardano (ADA) P-O-S Algoritması  Ethereum (ETH) P-O-W’dan daha esnek

Cardano kripto toplumunda, kendisini diğer akıllı sözleşmeler platformlarında ayıran belli özelliklere sahip. Cardano’nun PoS algoritma protokolü Ouroboros geliştiric,lerin takdirini kazanmış durumda.

Ethereum’un, aşırı elektrik  tüketen PoW algoritmasından farklı olarak, Ouroboros kullanıcı değerlendirmesine imkan sağlayan bir protokole sahip, böylelikle, daha az elektrik tüketen daha güvenli bir PoW sistemi sağlıyor.

Cardano (ADA) Blockchain platformunu geliştirmeye devam ediyor

Cardano, üst sıralara çıkma çabasında sonuç almaya başladı ve yakın zamanda Tron’u geride bırakarak 10. sırada yerini aldı. Cardano ayrıca akıllı sözleşme yazma konusunda da kendini sürekli geliştiriyor.

Cardano Tron ve Ethereum'a Cardano, Tron ve Ethereum'a kafa tutmaya başladı!
Böylelikle geliştiricilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Cardano yakın zamanda kredi kartı çıkaracağını duyurdu, böylelikle farklı bir alanda da iddialı olduğunu ortaya koymuş oldu. Kullanıcılar Ourboros cüzdanlarından direk kendi ADA kredi kartlarına para aktarabilecekler, ve farklı sektörlerde işlemlerin ödemesinde rahatlıkla kullanabilecekler.

Kaynak

Etiketler:
X