Home Altcoin Tone Vays: Litecoin halving daha ziyade Bitcoin’in işine yarar

Tone Vays: Litecoin halving daha ziyade Bitcoin’in işine yarar

Tone Vays: Litecoin halving daha ziyade Bitcoin’in işine yarar

0

Litecoin halving daha ziyade Bitcoin’in mi işine yarayacak? Yazımızda analist Tone Vays’ın bu konudaki görüşlerine yer vereceğiz. Bilindiği gibi Bitcoin’in gümüş meslektaşı Litecoin en baskın altcoinlerden biri.


6 Ağustos 2019’da Litecoin block ödül halvingi planlandı. Özel bir halving (yarılanma) sonrası dijital bir değerin boğa trendine başlaması beklenir. Ancak Tone Vays Litecoin (LTC) halvinginin düşmeye sebep olacağı görüşünde.

Litecoin halving daha ziyade Bitcoin’in değerini arttıracak

Filedelfiya’da kısa süre önce düzenlenen bir toplantıda Tone Vays’e LTC halving hakkında ne düşündüğü soruldu. Vays bunun Litecoin için kesinlikle düşüş anlamı taşıdığını, Bitcoin için ise kısmen yükseliş etkisi yapabileceğini söyledi.

Ripple Litecoin EOS BCH ve Bitcoin (BTC)’in sahte işlem hacimleriyle başı belada

Açıklamasında, Bitcoin halvinginin madencilere genellikle kıtlığı hatırlattığını söyledi. Kıtlık faktörü dijital değerin fiyatını yükseltiyor ve sonuçta madenciliği daha karlı hale getiriyor. Vays’ın açıklaması şöyle:

“Konu Litecoin olduğunda ise; LTC için kıtlık major bir faktör değil. Çünkü Litecoin Bitcoin’in tepesindeki güvensiz bir enflasyondur.”

Vays ayrıca Litecoin’in marketin efesi Bitcoin’le kıyaslandığında çok daha fazla rakibinin olduğunu söyledi. Litecoin halvinginin endüstriye, Litecoin madenciliğinin mevcut markette hiçbir değerinin olmadığını hatırlatması gerektiğini de sözlerine ekledi. Diğer taraftan Bitcoin halvinginin madenciler için daha değerli Bitcoin’ler bulmalarını sağlayacak fırsatlar oluşturacağına inanıyor.

PayPal yöneticisi: Bitcoin 10 yıla kadar 1 milyon dolardan fazla olabilir

Vays’ın sözleri şöyle:

“Litecoin kolaylıkla değiştirilebilir, bu nedenle, Litecoin’in halving sonunda yalnızca kayboluşunu izlemek için madencilik alt yapısına çok fazla para yatırmak bir problem. Dolayısıyla altcoinler için halving major bir problem. Fakat Bitcoin için değil.”

Vays, Litecoin halvinginden sonraki bir boğa trendinin Bitcoin fiyatını her hangi bir major tepeye taşımayacağını fakat önemli rol oynayabileceğini de söyledi.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial