Home Bitcoin Block.One CEO’su: Bitcoin en büyük değer deposudur

Block.One CEO’su: Bitcoin en büyük değer deposudur

Block.One CEO’su: Bitcoin en büyük değer deposudur

0

Kripto para piyasasından birçok kişinin öngördüğü durum, Bitcoin en büyük değer deposu olduğu ve ilerleyen dönemde altının yerini alacağı yönünde. Alandaki uzmanlar bu konuda ne diyor…


Bitcoin En Büyük Değer Deposudur

Altcoinlerin sayıları ve kullanım gereklilikleri piyasaya sürüldükleri günden beri her geçen gün artmaya devam ediyor fakat Bitcoin’e duyulan saygı, çoğu altcoin kurucusuyla dahi hiç değişmiyor. Aynı durum, yani Bitcoin’in daha öncesinde var olan her şeyden daha iyi bir değer depolama aracı olduğu, Block.one’ın CEO’su olan Brendan Blumer’in tweeti aracılığıyla da tekrar not ediliyor.

Blumer Bitcoin’in Altınının Yerini Alma Rotasında Olduğuna İnanıyor

Farklı perspektiflerden insanların Bitcoin’e karşı farklı bakış açıları mevcut. Bazıları onu bir ödeme sistemi olarak görürken, diğerleri bir dijital para ve değişim aracı olarak görebiliyor. Fakat Bitcoin ile ilgili en yaygın perspektif; onun değer depolama araçlarının en iyisi olduğu yönündeki anlayıştır. Bununla birlikte, Bitcoin’in hala daha devam eden volatilitesinden dolayı bu perspektif üzerinden birçok tartışma yapılıyor. Özellikle kripto piyasasından birçok insan, Bitcoin’in değer depolama araçlarının en iyisi olduğuna ve ilerleyen yıllarda altının yerini alacağına inanıyor. Bitcoin ile ilgili bu durum, EOS’un arkasındaki Block.one şirketinin CEO’su olan Brenden Blumer’ın bir Twitter kullanıcısının yorumuna cevap vermek için atmış olduğu tweet ile tekrar onaylanmış oldu.

“Bitcoin şimdiye kadar var olan her şeyden daha iyi bir değer saklama aracı ve ekonomik ve dijital fonksiyonları sayesinde rekabet üstünlüğü sağladığı için altının yerini alma rotası üzerinde ilerliyor.” “Sansürlenemeyen P2P dijital para, tüketicinin ihtiyaçlarını değil bağımsızlığını savunan bir kalitedir.”

Bitcoin’in altından daha iyi olduğu ile ilgili tartışmalar her zaman ilgi çekici olsa da, Bitcoin’in altına göre bazı avantajları olduğunu açıkça görmek mümkün:

  • Bitcoin arzı sınırlı ve bu durum dijital paranın değer kaybetmesini önleme açısından gerçekten güvenilir bir araç haline gelmiştir.
  • Bitcoin, zarar vermesi neredeyse imkansız olan eşsiz bir şifreli koruma protokolü altında çalıştığı için daha güvenlidir.
  • Bitcoin bölünebilir ve onu harika bir yatırım aracı yapanda budur. Objektif bir bakış açısı ile külçe altın, hisse senetleri, veya vadeli işlemler basit bir şekilde küçük birimlere bölünemez, oysa Bitcoin bölünebilir.
  • Bitcoin yüksek hareketliliğe sahiptir ve istendiğinde birkaç dakika içerisinde dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir kişiye transfer edilebilir.

Altına karşı çok açık avantajlara sahip olan Bitcoin’in gerçekten kısa bir zaman sonra altının yerini alacağına inanan birçok insan bulunuyor. Bunun ne kadar yakın zamanda olacağı sorusunun cevabını verebilecek olan tek şey ise zaman.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial