Home Bitcoin Bitcoin rallisi güç kaybediyor – 5000 doların altına mı gidiyoruz?

Bitcoin rallisi güç kaybediyor – 5000 doların altına mı gidiyoruz?

Bitcoin rallisi güç kaybediyor – 5000 doların altına mı gidiyoruz?

0

Nisan başında başlayan Bitcoin rallisi güç kaybediyor. Momentumdaki kayıp devam ederse 5000 doların altına doğru ilerleyebiliriz.


Bitcoin Rallisi Güç Kaybediyor

Analistler Nisan başındaki ani yükselişten sonra bu aşamada bizleri neyin beklediği konusunda biraz kararsız diyebiliriz. Yatırımcıların kripto analistlerine bakış açılarında da bazı problem olduğu kanaatindeyiz. Şöyle ki; analistler kahin değildir. Grafiğe bakıp nokta atış tahmin yapamazlar.

koinmedya_brave

Grafikler dinamik yapıları gereği sürekli değişim içerisinde oldukları için analistler de yeni oluşan görüntüye göre sürekli pozisyonlarını değiştirirler. Hakim ihtimalin hangisi olduğunu belirlemeye çalışırlar.

Aşağıdaki analiz dün yapıldı

Bu analiz yükselen kanal içi hareket devam ettiği müddetçe tehlikeye mahal olmadığını belirtiyor. Lakin bu akşam saatlerinde gelen düşüş kanalın dışına çıkmış ve analizi yok etmiş vaziyette. Hal böyle olunca yeni resmi açıklayabilecek başka argümanlara ihtiyaç var.

Bugünkü ani düşüş itkisel mahiyette olabilir. Yani bu düşüş, devam edecek düşüş serisinin ilk itkisel başlangıcı olabilir.

Bitcoin rallisi güç kaybediyor

Bu analiz fiyatın 4400 civarına kadar düşebileceğini öngörüyor. Aşağıdaki harmonik hareket analizi ise benzer bir fiyat aralığını işaret ediyor. Peki bu düşüş olası mı? Elbette çünkü günlük grafikte RSI hala aşırı alım bölgesinde. RSI Aralık 2017’den bu yana en yüksek değerlerini geçiriyor. Bu da biraz olsun geri çekilmesi ve daha büyük bir itki ile yükselmesi için biraz düzeltme yapması gerektiğini işaret ediyor.

Bitcoin rallisi güç kaybediyor

Akşam Yıldızı

Forex grafiklerinde ve dolayısı ile kripto para grafiklerinde de kullanılan mum çubuk formasyonlarından “akşam yıldızı” formasyonunu hatırlamakta fayda var. Yükselişin düşüşe dönüştüğü bir formasyon olan akşam yıldızı uzun yeşil bir mum, ardından doji mumu ve üçüncü olarak da uzun bir kırmızı mumdan oluşur.

Haftalık Bitcoin grafiğimiz ise bu 3 mumun ilk 2sini oluşturmuş durumda. Yani oluşum evening star yani akşam yıldızına doğru ilerliyor. Fiyat eğer 4950 doların altına düşerse panik satışları ile birlikte kendimizi birden 4600 dolar hattında bulabiliriz. Nisan başında 4200 dolar bölgesinden başlayan yükseliş kendini 4600 dolar bölgesinde dengelerse bundan sonrası için de daha sağlıklı bir yükselişin işaretçisi olur.

Ayrıca kripto grafiklerinde mum çubuklarının önemi malum. Bu konu hakkında giriş mahiyetinde bilgilendirme için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz

Bitcoin’in bu hafta düşüş yaşayabileceği ile ilgili 3 büyük emareyi sizinle paylaşmıştık. İlgili yazımızı dikkatle okumanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

İlgili: Bitcoin boğa koşusunun durmuş olabileceğine dair 3 emare

Sözlerimizi The Crypto Dog ile tamamlayalım

“Bu görüşümde tamamen yanılıyor olabilirim ama bana öyle geliyor ki yeni zirvelere tırmanmadan evvel altcoinler ve Bitcoin‘de düşüş fırtınasına tutulacağız. Bu haftayı sermayemi fiat paralarda tutarak geçireceğim, değerlendirilecek fırsatlar için bekliyor olacağım.”

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial