Home Bitcoin Bitcoin Pazartesi raporu: BTC 5200 doları test etti – BCH %9 yükseldi

Bitcoin Pazartesi raporu: BTC 5200 doları test etti – BCH %9 yükseldi

Bitcoin Pazartesi raporu: BTC 5200 doları test etti – BCH %9 yükseldi

0

Bitcoin Pazartesi raporu ile haftaya başlayalım. Bitcoin bu haftaya dün gece gerçekleştirdiği yükselişin etkisiyle olumlu bir görüntü ile başladı. Peki Bitcoin’i neler bekliyor?


Bitcoin Pazartesi Raporu

Kripto para piyasaları haftanın ilk gününü yeşillenmiş olarak geçiriyor. Bitcoin’de dün gece yaşanan çıkışın etkisiyle tahta yeşile boyanmış durumda.

Bitcoin tam 7 hafta arka arkaya başladığı seviyenin üzerinde mum kapatmayı başardı. Taki geçen haftaya kadar. Geçtiğmiz hafta kapanış mumu dün gece saat 03:00’de gerçekleşti. Dün gece tamamlanan bu mum kırmızı doji mumuna benzer bir görüntü oluşturdu. Yani alt ve üst kısımda uzun fitil, mum gövdesi kısa.

Yazı yayına hazırlanırken Bitcoin, Binance verilerine göre 5102 dolardan işlem görüyordu. Yani düne göre %1.23’lük artış söz konusu.

Son zamanlarda büyük piyasa hacmine sahip projelerin yüksek büyüme oranlarına eriştiğine şahit oluyoruz. Gelenek yine bozulmadı ve Bitcoin Cash gün içi en yüksek %9.19 yükselerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bitcoin Cash yazı yayına hazırlanırken 300 dolar hattını test ediyordu.

Peki Bitcoin Hakim Yönü Neresi?

Aşağıdaki analiz hemen hemen herkesin görüş birliğine vardığı bir senaryo. Bitcoin yükselen üçgeni yukarı yönlü kırarak kırmızı dikdörtgenle gösterilen direnç hattına ulaşmaya çalışıyor.

Daha geniş perspektiften baktığımızda ise görüntü şu şekilde:

Bitcoin içinde hareket ettiği yükselen kanal içinde kaldığı müddetçe tehlike görünmüyor. Kanal destek hattı 5050 dolar bölgesindeyken direnç 5350 doları gösteriyor. Bitcoin bir süre bu aralıkta salınım yapabilir. Analistler yükselen kanal içi hareketin önümüzdeki 1 ya da 2 haftalık zaman dilimini kapsayabileceğini belirtiyorlar.

Yazı yayına hazırlanırken Tezos’un %9.75 yükseliş oranı yakaladığını görüyoruz. Tezos uzun süreli yükseliş serisi sonunda 16.sıraya kadar yükselmeyi başardı. Türk yatırımcıların özellikle ilgi gösterdiği Holo ise %6.44 yükseliş sağladı ve şu anda 43.sırada bulunuyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial