Home Bitcoin Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verir mi?

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verir mi?

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verir mi?

0

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verecek mi? Bitcoin fiyatı son birkaç haftadır kripto piyasasının ilgi odağı haline geldi ve herkes Bitcoin’in 5200 dolar civarındaki kritik direnç seviyesini kırıp kırmayacağını merak ediyor. Uzmanlar ise Bitcoin’in 3000 dolardan yeni bir alım fırsatı verip vermeyeceğini konuşuyor.

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı verecek mi?

Bitcoin 3000 dolardan tekrar alım fırsatı vermesini bekleyenlere kötü bir haberimiz var. Uzmanlar Bitcoin’in bir süre daha 5000 dolar seviyesinin üzerinde kalacağını ve 5200 dolar civarındaki direnci ilerleyen günlerde kıracağını tahmin ediyor.

(bknz: PayPal yöneticisi: Bitcoin 10 yıla kadar 1 milyon dolardan fazla olabilir)

Bu direnç kırıldığı taktirde Bitcoin’in yeni bir ralli başlatacağı ve 6000 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor. Ancak son günlerde Bitcoin’in 6000 dolara yükselmesi beklenirken, 5.000 $ civarında yatay işlem hareketleri sergilediği görülüyor. Ve bu da endişelere neden oluyor.

Kripto para analistlerinden biri olan Crypto Michael, bu tarz endişelere gerek olmadığını söylüyor, çünkü 3000 doların üzerinde kaldığı sürece çok rahat bir şekilde yükseleceğini düşünüyor.

Özellikle Twitter’da kripto topluluğunun yakından takip ettiği bir kripto analisti olan Michael, Bitcoin’in çok parlak bir geleceğe sahip olduğunu düşünse de birkaç yıl daha 5.000 $ seviyelerinin görülebileceğini belirtiyor.

Geçtiğimiz günlerde piyasada görülen geri çekilmenin ardından, Lucid Investments’ın başkanı Tyler Jenks, Bitcoin’in 1000 $ ‘a düşeceğine dair tahminde bulunmuştu. Michael de bu açıklamasını Jenks’in tahminin ardından yaptı.

Bitcoin 5000 doların altına kolay kolay düşmeyecek!

(bknz: Bitcoin boğa koşusunun başlayacağı kritik direnç hattı neresi?)

Crypto Michael, Bitcoin’in 3.000 $ ‘ın üzerinde kalacağı konusunda emin olduğunu söylüyor. Çünkü Michael’e göre Bitcoin, 2018’deki ayı piyasasında çok yoğun bir şekilde satış baskısına maruz kalmasına rağmen 3000 doların üzerinde kalmayı başardı ve bundan sonrada başaracak.

Ayrıca birçok teknik göstergeler de Bitcoin’in 5000 dolar seviyesinin üzerinde kalacağına ve hatta ayı piyasasının sona erdiğine işaret ediyor.

(bknz: İddia: Bitcoin 20 yıl içerisinde 98 milyon dolar olacak)

Bitoin 5.000 doların üzerinde kalmayı başarmadan önce birkaç kez 5000 doların altına düşüp, hızlı bir şekilde geri dönerek 5.500 dolara kadar yükselmişti. Uzmanlar birkaç gün önce bu durumu aşırı alım düzeltmesi veya muhtemel bir düşüş trendi olarak nitelendirdi.

(bknz: Binance raporu: Bitcoin ve altcoinler kripto kışından kurtuldu)

Bitcoin geçen hafta boyunca genel olarak 5100 doların üstünde işlem gördü ve şu anda ise 5163 dolardan işlem görüyor. Uzmanlar, kripto kışının bittiğini iddia ediyor. Uzmanlara göre Bitcoin 5.000 $ ‘ın altına düşse bile bu düşüşün, Bitcoin’in önemli bir hamle daha yapması için küçük bir geri çekilme işlevi göreceğini söylüyor.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial