Home Bitcoin Analistler Bitcoin fiyatının tekrar düşeceğini söylüyor-işte gerekçeleri

Analistler Bitcoin fiyatının tekrar düşeceğini söylüyor-işte gerekçeleri

Analistler Bitcoin fiyatının tekrar düşeceğini söylüyor-işte gerekçeleri

0

Bitcoin’in şu anki fiyatına rağmen -5171 dolar- analistler Bitcoin fiyatının tekrar düşeceğini neden iddia ediyor. Bunu hangi gerekçelere dayandırıyorlar?


Analistler Bitcoin fiyatının tekrar düşeceğini iddia ediyor

Geçen hafta yaşanan %10’luk düşüş sonrası Bitcoin fiyatı birden 5,500 dolardan 5,000 doların altına düştü. Her ne kadar yaşanan bir düzeltme hareketi olarak algılansa da boğa koşusuna zarar verdi. Bugün bazı analistlerden tekrar düşüş analizlerini görmeye başladık.

koinmedya_brave

İlk anlizcimiz MagicPoopCannon’a göre Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamayı geçse de (ki bu boğa işreti olduğunu daha önceki yazılarımızda belirmiştik) fiyatı yükselen kanalı dışına çıkarmayı başaramadı. Şu anki görüntü fiyatın daha küçük kanal olan 4,800 dolara düşeceğinin belirtisi var. Bu seviyede tutunamazsa kanalın yükselen destek noktası 4,185 dolara kadar düşebilir.

bkz: Bitcoin boğa koşusu devam ediyor mu yoksa sona mı erdi?

Her ne kadar Mr. Poop Canon bunu iddia etse de 4,800 ile 4185 dolara arasında 50 MA ve 200 MA gibi güçlü destek seviyeleri mevcut. Bu seviyeler düşüşün önüne set kurabilir.

Diğer taraftan 50 MA ile 200 MA birbirine iyice yaklaştı. Önümüzdeki günlerde Golden Cross görürsek tekrar boğa koşusunu izleyebiliriz.

bkz: Bitcoin golden cross’a doğru ilerlerken yeni dipler gelebilir mi?

Daha önce belirttiğimiz gibi, 2015 yılının Ocak ayından beri BTC grafiğinde Golden Cross görmedik. O tarihte gerçekleşen bu olay sonrası varlığın değeri 480 dolara kadar çıkmıştı.

bkz: Bitcoin düşmesine rağmen golden cross yapmaya doğru gidiyor

Bir başka düşüşün gerçekleşeceğini iddia eden ticari işlem grubu Crypto-TA-NL, Bitcoin fiyatının çıkış yapmadan önce tekrar düşeceğini savunuyor. Onlara göre, Bitcoin 6,000 doları test etmeden önce 4,600 doları (200 MA) test edecek.

Bu konuda son analistimiz, yükseliş momentumun sürdüğünü ancak fiyatın 200 MA’yı kendine tekrar dayanak yapacağı görüşünde.

Anlaşıldığı üzere, kısa vadeli görünümde, Bitcoin biraz düşe kalka ilerleyeceğe benziyor. Eğer Golden Cross gerçekleşirse varlığın değerinde inanılmaz bir artış görmemiz mümkün. Belki bizi 6,000 doların üzerine taşır, ki umudumuz bu yönde.

kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial