Home Kriptopara Haber Uber kripto paraları kabul mu edecek?

Uber kripto paraları kabul mu edecek?

Uber kripto paraları kabul mu edecek?

0

Uber kripto paraları kabul edecek mi? Kurulduğu günden beri dur durak bilmeksizin neredeyse bütün dünyaya yayılan Uber, şimdi de yeni teknolojilerin peşinde.


Uber kripto paraları ödeme sistemine ekleyecek mi?

 

Uber, 2009 yılında San Francisco merkezli kurulan, ulaşım ağı şirketidir. An itibariyle 63 ülkeden 300 şehirde kullanılan Uber sistemi, her geçen gün yeni şehirlerde hizmet vermektedir.

koinmedya_brave
Uber kripto paraları
Uber Hizmet Haritası

Uber’i kullanabilmek için sadece bir akıllı telefona sahip olmanız yeterli. Uber’i telefonunuza indirdikten sonra kısa bir üyelik işlemi sonrasında direk ödeme yönteminizi seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konumuz tam da burada başlıyor. Son yıllarda yüksek enflasyon rakamlarıyla gündemimize gelen Arjantin gibi ülkelerdeki Uber kullanıcıları, Uber ücretlerini ödeyebilmek için, ödeme yöntemleri arasına kripto para ile ödeme yönteminin de eklenmesi için yoğun bir talepte bulundular. Uber’in de bu konuya yaklaşımı gayet olumlu oldu.

Her ne kadar ABD’nin bazı eyaletlerinde, Coinbase hediye kartlarıyla ve Vendit uygulamasıyla, Uber ödemesini dolaylı yoldan da olsa kripto paralar kullanarak yapmak mümkün olsa bile, Uber, yakın zamanda kripto paraları aracısız bir şekilde ödeme yöntemleri arasına ekleyecek gibi duruyor. Çünkü şirketin, 10 yıl içinde böyle bir hızla büyümesinin altındaki en önemli etkenlerden biri, her türlü yeniliğe açık olmaları ve kullanıcılarının taleplerine azami derecede önem vermeleridir.

Yıllık 50 milyar dolara yaklaşan cirosuyla Uber’in, kripto paraları kabul etmesi, kripto paraların genel kabulünün hızlanması açısından önemli bir gelişme olacaktır.

Güzel bir pazar günü geçirmeniz dileğiyle 😊

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial