Home Bitcoin Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını 10.000 dolar ile tamamlayacak

Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını 10.000 dolar ile tamamlayacak

Tom Lee: Bitcoin 2019 yılını 10.000 dolar ile tamamlayacak

0

Fundsrat Global Advisor’un başındaki isim olan Tom Lee’ye göre, Bitcoin 2019 yılını 10.000 dolar ile tamamlayacak.


Bitcoin 2019 yılını 10.000 Dolarda tamamlayabilir mi?

Bu ay Bitcoin pumpları piyasaya geri döndü ve tüm kripto piyasasına tekrar yükseliş dalgası hakim olarak kripto yatırımcıların yüzü bir nebze güldü. Haliyle, Lee de bu durumdan muaf değil.

bkz:Bitcoin düşmesine rağmen golden cross yapmaya doğru gidiyor

Bitcoin fiyatı ile ilgili son değerlendirme istenildiğinde Lee, Eğer S&P 500 piyasası hedeften biraz sapma gerçekleştirirse, yatırımcılar kendilerine güvenli liman arayacaklardır. Şu anki görüntüde en iyi yatırım seçeneği Bitcoin duruyor. Yatırımcıların kaynaklarını biraz Bitcoin’e kaydırması durumunda 2019 yıl sonuna kadar Bitcoin’in fiyatının minimum 10,000 dolar olmasını tahmin ediyoruz.

Lee, bu yıl piyasadan oldukça umutlu, geçtiğimiz hafta Bloomberg’e vermiş olduğu röportajda ayı sezonun bittiğini ve boğa sezonunun başladığını belirtti.

Lee, aynı zamanda kendisinin ortaya çıkardığı Bitcoin Misery Index, Bitcoin boğa piyasasına girdiğimizi onayladığını belirtti.

Bu indikatör, varlığın fiyatını ve volatilesini ölçerek  Bitcoin sahiplerinin ne kadar ‘miserable/ sefalet’ içerisinde olduğunu belirliyor. Lee’nin ortaya çıkardığı bu indikatöre göre şu an histogram 89’u gösteriyor. (100 olumlu, sıfır olumsuz olarak kabul ediliyor)

bkz: Bitcoin fiyatı duruldu- fırtına önceki sessizlik mi?

Lee’nin demeçlerine göre bu oran muhteşem çünkü 2016 yılının Haziran ayından bugüne değin bu indikatör bu kadar yüksek seviyeye çıkmadı.

Bu hem iyi hem kötü olduğunu söylüyor. İyi, çünkü 211 yılından beri boğa piyasasında 67 görüldü. Bu boğaların koşuya başlayacağının kanıtı.

Kötü, çünkü endex 67’e yükseldikten sonra kar satışı gelerek %25 fiyat düzeltmesi gerçekleşti.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial