Home Altcoin Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğacak!

Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğacak!

Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğacak!

0

Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğacak ve zirveleri yeniden görecek! XRP/USD ve XRP/BTC grafikleri, Nisan 2018’den bu yana tekrarlanan bir döngüye işaret ediyor. Bu döngüye göre XRP fiyatı, şu anda hangi aşamada yer alıyor?

Grafiklere göre Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğacak!

XRP/USD ve XRP/BTC grafikleri, Nisan 2018’den bu yana takip edilen bir döngüyü gösteriyor. İlk döngü Nisan 2018’de başlıyor ve Eylül 2018’de sona eriyor. Döngünün sonunda fiyatlar da büyük oranda artış görülüyor ve ikinci döngü başlıyor. Bu döngüye göre, önce büyük bir düşüş trendine giren Ripple XRP fiyatı, küllerinden yeniden doğuyor.

(bknz: Analiz: Ripple (XRP) fiyatı satış baskısına dayanamayabilir!)

XRP / BTC

1. Döngü

Ripple XRP fiyatı küllerinden

XRP fiyatı, en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra büyük bir düzeltme dalgasıyla karşı karşıya kalıyor ve burada ilk döngü başlıyor. Düzeltme dalgası fiyatları % 60’a kadar düşürmeye devam ediyor.

Düzeltmenin ardından yaklaşık 10 gün içinde fiyatları % 185 oranında yükselten büyük bir yükseliş dalgası geliyor. İlk döngünün beş aşamada gerçekleştiği ve fiyatların her kama sonunda kırılarak düşen kamalar oluşturduğu görülüyor.

Yukarıdaki grafikte de görüldüğü gibi, bu beş adımı daha büyük bir düşen kama takip ediyor ve ardından fiyat zirveye yakın bir seviyeye yükseliyor.

2. Döngü: Ripple XRP fiyatı küllerinden doğarak % 100’e varan artışlar kaydedebilir!

Ripple XRP fiyatı küllerinden

İkinci döngü, ilk döngüye çok benziyor; Fiyatlar kademeli bir şekilde düşüyor ve düşen kama formasyonundaki her bir düşüş ile birlikte beş aşamanın dördü tamamlanıyor.

Ayrıca formasyonlar, % 18’lik bir düşüş ve ardından da % 22 oranında artış olduğunu gösteriyor. Dördüncü formasyonda % 22 oranında bir düşüş görülüyor ve formasyonların tekrarlanacağı varsayıldığı taktirde, kısa vadeli senaryoda fiyatlar % 18 ila % 20 arasında düşebilir. Düşüş hemen de olabilir, bir kaç gün sonra da.

Bu düşüş gerçekleşirse beşinci formasyon olacak ve ardından fiyatlar, 0.0001042 BTC’de karşılaşılan dirence yükseldikten sonra, yaklaşık olarak % 100’lük bir artış kaydedecek.

Ayrıca Stochastic RSI, fiyatın kısa vadede daha fazla düşebileceğini gösteriyor. Grafikte görüldüğü gibi, 35 seviyesinde güçlü bir direnç var.

(bknz:Ripple XRP Nisan ayı orta vadeli fiyat görünümü)

XRP / USD

XRPUSD paritesinde, 5-6 ayda bir düşüş eğilimi görülüyor. Azalan hacimle beraber, formasyonu daha da destekleyen alçalan üçgen oluşuyor.

Nispeten uzun bir zaman diliminde, XRP fiyatı daha düşük olacak gibi görünüyor. Alçalan üçgenin kırılması, Mayıs 2019’un sonuna kadar XRP fiyatını 0.1470 $ ‘a kadar düşürebilir.

Aşırı alım satım indikatörlerinden olan RSI, 50 seviyesine yakın olduğu için fiyatın aşırı satış bölgesine girme ihitimalinin yüksek olduğunu gösteriyor ve XRP için düşüş trendine işaret ediyor.

Sonuç olarak;

XRPBTC grafiği, daha kısa bir zaman diliminde dump ve ardından büyük bir pump gerçekleşeceğini gösteriyor. XRPUSD grafiği de, daha kısa bir zaman dilimi içinde XRPBTC grafiği ile aynı sonuca işaret ediyor.

XRP fiyatları Mayıs 2019 sonuna kadar ya da daha da kısa bir süre içerisinde 0.14705 $ ‘a kadar düşebilir. Ancak kısa vadeli bir düşüş gerçekleşse de Ripple XRP fiyatı küllerinden yeniden doğabilir ve daha önceki döngüleri takip ederek zirve seviyeleri yeniden test edebilir.

Bknz: Binance raporu: Bitcoin ve altcoinler kripto kışından kurtuldu

Ripple (XRP) Skype ile entegre olacak mı? İşte Skype yetkilisinin yanıtı!

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial