Home Altcoin Ripple ödeme çözümleri ABD’li yetkililerce onaylandı
koinmedya_brave

Ripple ödeme çözümleri ABD’li yetkililerce onaylandı

Ripple ödeme çözümleri ABD’li yetkililerce onaylandı
0
fairspin_koinmedya

Ripple ödeme çözümleri New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından da onaylanmış oldu. Ripple ağı böylece giderecek genişlemeye başlıyor.


Onaylı Ripple Ödeme Çözümleri Çoğalıyor

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı aynı zamanda Ripple ortağı da olan kripto para borsası Bitstamp’a lisans verdi. Lüksemburg merkezli firma artık New York’ta da hizmet vermeye başlayacak. Verdiği hizmetler arasında elbette Ripple’ın sınır-ötesi hizmet sistematiği de var

“NYDPS, Bitsamp’a New York’lu müşterilere Bitcoin alıp satma imkanı veren lisansı onayladı. Müşteriler satın alma işlemlerini kripto-fiat dönüşümü şeklinde gerçekleştirebilecekler.

Bitstamp USA ayrıca sermaye aktarımını Ripple ağı üzerinden gerçekleştirmek için de lisanslanmış oldu. XRP ve diğer kripto para birimleri üzerinden elde edilecek sermayelere ilaveten Avustralya doları, İngiliz sterlini, Euro, İsviçre frangı ve Japon yeni de kabul edilecek.”

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse 2018 yılının Aralık ayında Bitstamp ile kritik bir anlaşma imzaladıklarını duyurmuştu. Böylece Bitstamp Ripple’ın xRapid ağını destekleyen 4. Kripto para borsası olmuştu.

Diğer 3 kripto para platformu ABD merkezli Bittrex, Meksika merkezli Bitso ve Filipinler merkezli Coins.ph borsaları. Borsaların işlerliğinde ne kritik bileşen xRapid. Öyle ki bu borsalar çeşitli ödeme kanallarından aldıkları fiat sermayeyi xRapid ağı üzerinde XRP’ye dönüştürüyor. Ardından saniyeler içinde sınır ötesi ödemeyi gerçekleştirerek karşı tarafa XRP ulaştırıyor. Ulaştırılan XRP alıcı cenahında fiat paraya dönüştürülerek havale tamamlanmış oluyor.

Ripple xRapid çözümünü geçtiğimiz Ekim ayında devreye sokmuştu. Bugüne kadar 13 ayrı firmanın xRapid çözümünü kullanmak için Ripple ile anlaşmaya vardığını görüyoruz. Ripple severler ise xRapid gibi çözümlerin Dünya genelinde işlerlik kazanması için dört gözle bekliyorlar.

Global döviz bürosu olarak adlandırabileceğimiz Mercury FX xRapid teknolojisini en aktif kullanan firma diyebiliriz. Geçtiğimiz ay firma İngiltere’den Filipinler’e bir müşterisi adına sermaye aktarımı yaptığını duyurmuştu. Bu aktarım elbette xRapid ağı kullanılarak XRP üzerinden gerçekleştirildi. Firmanın ayrıca İngiltere’den Meksika’ya açtığı ve aktif olarak kullandığı bir kanal da mevcut.

Kaynak

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X