Home Kripto para Haber Hukuki Haber Reklamlara dikkat! Hollandalı kripto yatırımcısı sahte reklam kurbanı oldu
koinmedya_brave

Reklamlara dikkat! Hollandalı kripto yatırımcısı sahte reklam kurbanı oldu

Reklamlara dikkat! Hollandalı kripto yatırımcısı sahte reklam kurbanı oldu
0
fairspin_koinmedya

Hollanda’da kripto yatırımcısı sahte reklam üzerinden dolandırıldı. Özellikle ünlülerin görsellerini kullanan dolandırıcılar 2 milyon dolara yakın dolandırıcılık yaptılar.


Kripto Yatırımcısı Sahte Reklam Kurbanı Oldu

Dolandırıclar kripto para yatırımcılarını kandırmak için ilginç yöntemler deniyor. Hollandalı bazı ünlülerin yüzlerini kullanan bir çete 1.9 milyon dolarlık vurgun yaptı. Kripto para yatırımcısının hedef alan sahte reklamlar Hollanda’da büyük bir soruna dönüşmüş durumda.

Sahte reklamlar hazırlayan ekip ünlülerin söylemedikleri cümleleri reklamda söylemiş gibi göstererek insanların güvenini kazandılar. Dolandırıcılık yardım masasından Andre Vermeulen bu tuzaklara düşen insanların kısa sürede büyük para kazanma hevesinde olan maceracılar olduğunu belirtiyor. Büyük beklenti ile tuzağa çekilen insanlar bırakın tek bir cent kazanmayı ellerindekilerden de oldular.

İnternet sitelerinde birden açılıveren reklamların insanların ilgisini çekmekte başarılı olduğu aşikar. Hele ki bu tür reklamlar kısa yoldan köşeyi dönmeyi vadediyorsa alıcısı da olacaktır. Hele ki bu reklamlarda bazı ünlü simaların görselleri ve onların ağzından olduğu imajı verilen sözcükler kullanılırsa etki daha da artacaktır. Hollandalı dolandırıcıların yaptığı da bu zaten.

Vermeulen şöyle konuştu: “Her gün kripto para dolandırıcılığı ihbarları alıyoruz. Ünlüler de kendi isimlerinin bu işe karıştırılmasından muzdarip. Acilen bir çözüm bulunmalı. Bazen insanlar erkenden fark ediyorlar. Bu durumda zarar görece hafif oluyor ama maalesef binlerce Euro kaptıran da var.”

Hollanda Dolandırıcılıkla Mücadele Birimi’nin verdiği bilgilere göre 5 ayrı dolandırıcılık çetesi şu ana kadar 1.92 milyon dolarlık hırsızlık yapmış durumda. Aynı durumun ülkemizde de yaşanmayacağının garantisi yok.

Tüm kripto severlere uyarımız odur ki bilmediğiniz ve güvenmediğiniz sitelere para göndermeyin. Türkiye’de kripto para alanında iş yapan güvenilir borsalar basit bir aramayla tespit edilebilir. Kararlarınızı reklamlar üzerinden değil detaylı araştırmalar sonucunda verin.

Kripto paralar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X