Home Ethereum Ethereum dolar paritesi umut vaad ediyor mu?
koinmedya_brave

Ethereum dolar paritesi umut vaad ediyor mu?

Ethereum dolar paritesi umut vaad ediyor mu?
0
fairspin_koinmedya

Ethereum dolar paritesi yatırımcısına umut vaad ediyor mu? Bir çok yatırımcı geçen hafta etkileyici Ethereum çıkışıyla karşılaştı, ama piyasanın geri çekilmesiyle ETH fiyatı da geri çekildi.


Ethereum dolar paritesi nasıl?

Ethereum fiyatı Aralık’tan beri güzel bir momentum sergilese de – bu zamana kadar 2 kar arttı- beklenen 200 dolar hedefi Bitcoin’in 5,400 dolarda tutanamaması yüzünden gerçekleşemedi.

bkz: Forbes: Coinbase Card sayesinde Bitcoin Ripple ve Ethereum ile harcama yapılabilecek

ETH/USD paritesi biraz fiyat düzeltmesi ile karşılaştı ve yükselen destek hattı boyunca ilerleyişine devam ediyor.

2 numaralı kripto para Dolara karşı Bitcoin’den daha başarılı olduğunu gözlemliyoruz. RSI indikatöründe daha yüksek tepeler oluşuyor. Öte yandan Bitcoin fiyatında daha düşük tepeler oluşmakta ve grafiğinde negatif uyumsuzluk var.

Şu anki güzel performansına rağmen, ETH/USD paritesi MACD indikatörüne göre kritik bir seviyede. MACD/histogram indikatörünü aşağı yönlü kesmek üzere, ki bunun gerçekleşmesi durumunda fiyat bir önceki destek seviyesine geri çekilebilir. Öte yandan ETH/BTC paritesi son derece yatay bir grafik seyrediyor.

150 dolar seviyesi Nisan ayındaki çıkış yaptığı seviye, ayrıca bu seviye ana direnç seviyesini oluşturuyor. Eğer fiyatta bir geri çekilme yaşanırsa bu seviye destek seviyesi olarak faliyet gösterecektir.

Bu seviyeden olası bir düşüş ancak Bitcoin‘in mevcut seviyesinin altına düşerek gerçekleşebilir. Bunun gerçekleşmesi durumunda 2018’in ayı piyasasının tekrar başlayacağına dair bir işaret olarak algılayabiliriz. Piyasanın son zamanları değerlendirildiğinde, bu senaryo pek olası görünmüyor.

 

koinmedya_brave
0
0
0
X