Home Bitcoin Bitcoin golden cross’a doğru ilerlerken yeni dipler gelebilir mi?

Bitcoin golden cross’a doğru ilerlerken yeni dipler gelebilir mi?

Bitcoin golden cross’a doğru ilerlerken yeni dipler gelebilir mi?

0

Bitcoin golden cross’a doğru ilerliyor. Çünkü 50 EMA ve 200 EMA hızla yaklaşıyor. Peki ya ayılar aniden hareketlenir ve bu birleşmeye izin vermezlerse?


Bitcoin Golden Cross’a Mı Gidiyor?

Bitcoin’in golden cross yapmaya doğru ilerlediğini bugün erken saatlerde sizlerle paylaşmıştık. Genel çerçeveyi görebilmek için o yazıyı da dikkatle okumanızı tavsiye ediyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin için boğaların mı yoksa ayıların mı daha baskın olduğuna karar verilemeyen garip zamanlardan geçiyoruz. Kimisi, fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmış olması hasebiyle artık boğaların geldiğini savunurken kimisi de bu yükselişin geçici olduğunda ısrarcı.

Twitter’ın kripto fenomenlerinden Crypto Michael olası 2 senaryoyu güzelce resmetmiş.

Kendisinin düşüş bekleyenler tarafında olduğunu belirten Michael her iki senaryodaki hedefleri göstermiş. Fiyat yükselişe geçerse ilk hedef 6.028 dolarken düşüşe geçerse ilk etapta uğrayacağı durak ise 4250 dolar.

Şunu belirtmekte yarar var ki 50 günlük hareketli ortalama hızla 200 günlük hareketli ortalamaya doğru yaklaşıyor. 50 MA’nın 200 MA’yı yukarı kırmasına golden cross deniyor ve sürdürülebilir yükselişin en büyük emaresi olarak görülüyor.

Ekim 2015’den bu yana ilk kez golden cross’a bu kadar yakınız. 2015’in piyasa şartları ile 2019 sık sık kıyaslanır oldu. Bir çok analist bu iki yılı beraber değerlendiren analizlere yer veriyor. Bitcoin’in mevcut yatay hareketi bile 2015’inkine benzerlik gösteriyor.

Kripto analistlerince accumulation yani toplanma evresi olarak adlandırılan bu evre büyük paralellikler arz ediyor. Josh Rager’a göre 2015 yılında toplanma evresi dip görüldükten tam 216 gün sürmüştü. Geçen hafta gelen ani yükseliş dalgası bu sürecin tam yarısını işaretliyor olabilir.

Bitcoin yeni bir golden cross’a imza atarak yeni zirveleri mi zorlayacak yoksa bizleri boğa tuzağında bırakıp yeni diplere doğru yelken mi açacak? Şu an için her 2 senaryo da masada.

Son Söz

İyi tarafından bakarsak fiyat 200 günlük hareketli ortalama değeri olan (Bitfinex verilerine göre) 4.740 doların üzerinde bulunduğu müddetçe 50 günlük hareketli ortalama daha yüksek hızla yaklaşacak. 50 günlük hareketli ortalama ise 4.450 dolar değerinde. Yani arada 300 dolardan az fark kaldı. Kesişme sağlandıktan sonra daha hızlı bir yükseliş için şartlar olgunlaşmış ve piyasa yeterli güveni depolamış olacak.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial