Binance CEO’su Bitcoin SV’yi listeden çıkarabilir

Kripto topluluğu CZ’ye ulaşarak bir çok borsanın BSV‘yi liste dışı bırakma eşiğinde olduğunu belirtti. Söz konusu bu karar, Çakma Satoshi’nin Hodlonaut adında bir twitter kullanıcısını tehdit etmesi sonrasında geldi.

koinmedya_brave

Bu durum karşısında Binance CEO’su Twitterdan açıklama yaptı:

-Craig Wright, Satoshi değildir!

-İddiasını sürdürürse, listeden çıkarırız.

Kendisini dikkatli olması gerektiğini hakkında dava açılabileceğini belirten takipcisine CZ şöyle cevap verdi:

-İlk defa başıma gelmiyor ki! Bu konuda deneyim sahibiyim. Kaybeden avukat masraflarını öder ve oldukça başarılı ve de pahalı avukatlarım var.

Wright, Hodlonaut kullanıcısının gerçek kimliği hakkında bilgi vereceklere 5,000 dolar değerinde BSV vereceğini taahhüt etti. Bu durum karşısında Kripto Twitter camiası sessiz kalmadı, ve  #WeAreAllHodlonaut adında hashtag oluşturarak hepimiz Hodlonaut’uz dediler.

Wright, kripto piyasasında çakma satoshi olarak anılmaktan oldukça rahatsız. Hodlonaut Wright’ı çakma satoshi olmakla insanları kandırmakla itham etti. Hodlonaut aynı zamanda #CraigWrightIsAFraud hashtag’ine katıldı.

Wright’ın avukatı, “Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ettiği için“  Craig Wright’ı kimse sahtekarlıkla itham edemez dedi. Açıklamada, Craig Write’ın Bitcoin’in white paper’ını yazdığı, ilk Bitcoin işlemini gönderdiğini ve ağın geliştirilmesinde bütünleyici bir rol oynadığını iddia ediyor. Wright’ın Hodlnaut’tan bir özür ve açık mahkemede iddialarının sahte olduğunu itiraf etmesini bekliyor.

Bugün bir başka haberimizde Çakma Satoshi’nin insanları mahkemeye vermekle tehdit ettiği ve bunu eyleme geçirdiğini yazmıştık: ilgili haberimiz için bakınız: Çakma Satoshi Craig Wright kripto ve Twitter topluluğunu tehdit etti