Home Altcoin Litecoin satın almak için uygun mu yoksa fiyat fazla mı şişti?

Litecoin satın almak için uygun mu yoksa fiyat fazla mı şişti?

Litecoin satın almak için uygun mu yoksa fiyat fazla mı şişti?

0

Litecoin satın almak için mi uygun zaman mı, yoksa bunun için geç mi kaldık? İşte sizlere değişik bir Litecoin yaklaşımı!


Litecoin satın almak için uygun zaman mı?

 

Bitcoin Cash, Bitcoin SV ve Bitcoin ABC arasındaki savaş başlamadan önce, kripto paralar arasındaki en büyük rekabet hiç şüphesiz Litecoin ile Bitcoin arasındaydı. İnsanlar o zamanlar, Bitcoin’i altına benzetirken Litecoin’i ise gümüşe benzetirlerdi. Hatta bu konu hakkında hala tartışan isimler bile var. Örneğin Michael Novogratz.

koinmedya_brave

”Altın 8.5 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip, gümüş ise 15 milyar dolar. İşte bu bize Bitcoin’in niçin 80 milyar dolarlık market hacmine sahip olurken, Litecoin’in sadece 5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu açıklıyor. Çünkü kripto para piyasaları için Bitcoin altın değerindeyken Litecoin gümüş değerindedir. Ancak gümüş en azından endüstriyel alanlarda kullanılıyor. LTC ise sadece Bitcoin’in test ağ gibi çalışıyor. LTC düzgün çalışmayan argümanlar, BTC’ye uygulanmıyor. Litecoin’i satıp Bitcoin alın.”

Michael Novogratz gibi pek çok insan Litecoin’i Bitcoin’in test ağı olarak görüyor. Bunda biraz da haklılar olabilirler. Çünkü gerçekten bir güncelleme yapılacaksa ilk olarak LTC’de deneniyor, ardından BTC’de uygulanıyor. Mesela Lightning Network teknolojisi. İlk olarak LTC’de uygulanmıştı.

Her ne kadar bazı insanlar LTC’yi eleştirse de, bazılarının da LTC’nin ileri ki zamanlarda çok daha yüksek seviyelere çıkacağına olan inançları tam. Pek çoğuna göre LTC’nin tek dezavantajı, tedariğinin çok yüksek olması. Çünkü BTC 21 milyon adet ile sınırlıyken, LTC’de bu rakam 84 milyondur. Ancak yine de beklenti, kripto paraların genel kabul görmesinin ardından, LTC fiyatının, BTC fiyatının en az %25’ine ulaşacağı yönündedir. Yani BTC şuan 5000 dolar ise, LTC’de 1250 dolar olacaktır. An itibariyle bu tahmin biraz ütopik gelse de Litecoin fanlarının benimsedikleri en güçlü hipotezlerden biri budur. Ve onlara göre şu an tam LTC alma vaktidir.

Açıkçası LTC fanları kadar iyimser olmasam da,  Litecoin’in şuan alınabilir bir pozisyonda olduğunu düşünüyorum. Çünkü an itibariyle 78 dolar olan LTC, piyasalardan olumlu bir sinyal alması durumunda, bir anda tekrardan 95 dolar seviyelerine çıkabilir.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial