Home Kriptopara Haber Japonya’nın en büyük bankası MUFG 2019 yılında kripto para çıkaracağını doğruladı

Japonya’nın en büyük bankası MUFG 2019 yılında kripto para çıkaracağını doğruladı

Japonya’nın en büyük bankası MUFG 2019 yılında kripto para çıkaracağını doğruladı

0

Japonya’nın en büyük bankası MUFG 2019 yılında kripto para çıkaracağı söylentilerini doğruladı. Aylardır dolaşımda olan söylenti sonunda açıklığa kavuşmuş oldu.


MUFG 2019 Yılında Kripto Para Çıkaracak

Japan Times‘ın haberine göre Mitshubishi Group başkanı Mike Kanetsugu, firmanın 2019 yılı içinde kripto para yayınlayacağını beyan etti. Kanetsugu’ya göre çıkaracakları kripto para satış mağazaları ve restoranlarda geçerli olmaya başladığında çok daha geniş halk kitlelerine ulaşmış olacak. Kripto para ayrıca birçok iş kolu ile işbirliğini aktive edecek ve bu sayede daha sıkı iş ilişkileri kurulmuş olacak.

koinmedya_brave

Kripto Paranın Amacı Ne?

MUFG 2018 yılı itibariyle Dünya’nın en büyük 5. bankası konumunda. Bankanın kripto para çıkarmaktaki amacı ise hali hazırda karşılaşılan bir çok problemin bu yolla çözülmeye çalışılması. Günümüzün adeta global bir köye dönüşen Dünyasında fiziksel paraların taşınması, depolanması, korunması ve mübadele aracı olarak kullanılması çok zor ve zahmetli. Bunun yerine güvenli bir şekilde şifrelenmiş yani kriptografi ile güçlendirilmiş dijital varlıkların kullanımı çok daha efektif.

Kripto paraların bankacılık sektöründe kullanılması kaçınılmaz görünüyor. Özellikle dolara ya da euroya bağımlı ekonomilerin zamanla kripto paraya daha çok ilgi duyacağı öngörülüyor. Hafta içinde IMF başkanı Lagarde’ın da belirttiği gibi kripto paralar gerçekten küresel ekonomik sistemi sarsmaya başlamış durumda.

İlgili: Tıklayın

Bu arada günlük 6 trilyon dolarlık işlem gerçekleştirdiği bilinen Dünya’nın en büyük bankası JP Morgan Şubat ayında kripto para çıkaracağını duyurmuştu. Bu gibi hamlelerin global ödeme devi SWIFT’in yerine göz koyan Ripple’ın işlerliğini nasıl etkileyeceğini zaman içerisinde göreceğiz.

İlgili: Dünya’nın en büyük 5. bankasından 2020 kripto para hedefleri

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial