Home Altcoin Altcoin Haber IMF ve Dünya Bankası birlikte kripto para Learning Coin çıkarıyor! Coin ne fırsat sunuyor?
koinmedya_brave

IMF ve Dünya Bankası birlikte kripto para Learning Coin çıkarıyor! Coin ne fırsat sunuyor?

IMF ve Dünya Bankası birlikte kripto para Learning Coin çıkarıyor! Coin ne fırsat sunuyor?
0
fairspin_koinmedya

En büyük iki uluslararası kuruluşu, Dünya Bankası ve IMF (Uluslararası Para Fonu), özel blockchain ve kripto para “Learning Coin” olarak adlandırılan yarı-şifreli para birimi kullanacaklarını bildirdiler.

Kripto para Learning Coin bilgi merkezi ve parasal değeri olmayan bir Hub

IMF ve Dünya Bankası’nın ”Learning (Öğrenme) Coin’ adı verilen girişim daha önce medya tarafından rapor edildi ve bu iki kuruluşun ortaya çıkan teknolojiyi daha iyi anlaması için bu dijital parayı başlattıkları belirtildi.

Dünya Bankası Ripple ve xRapid’i kitlesel kabullenmeye bir adım daha yaklaştırdı

Dijital paranın herhangi bir parasal değeri olmayacak ve temel olarak bir Bitcoin olarak işe yaramayacak. Learning Coin, IMF ve Dünya Bankası personelinin, akıllı sözleşme, dağıtılmış ledger, kripto ekosistemindeki zorluklar gibi kripto para birimlerinin çeşitli yönlerini anlamalarını sağlamak için bir ‘bilgi merkezi’ olarak çalışacak. Bununla birlikte, bu Learning Coin IMF ve Dünya Bankası’nın dışında kullanılamayacak.

IMF, Coin’in, her iki kuruluşun personeli arasında (Dünya Bankası ve IMF) boşluğu doldurduğunu ve ‘teknolojinin güçlü bilgi tabanı’ oluşturduğunu belirtti.

Açıklamada ayrıca;

Kripto varlıklarının ve dağıtılmış ledger teknolojisinin [DLT] geliştikçe, onu çevreleyen bilgi miktarıda her geçen gün, hızla artmaktadır. Bu, merkez bankalarını, düzenleyicileri ve finansal kurumları, yasa koyucular, politika yapıcılar, ekonomistler ve teknoloji arasındaki artan bilgi farkını fark etmeye zorlamaktadır.

Ripple Fintech konusunda IMF’e danışmanlık ediyor! Ajanda’da XRP mi var?

IMF’nin Boğa gücü

IMF’nin yakın zamanda, kripto para konusunda Boğa eğilimli bir yaklaşımda bulunduğunu belirtmeden geçemeyeceğiz. Koinmedya olarak IMF’nin kripto para konusundaki anketinden bahsetmiştik.

Bitcoin karşıtı IMF’nin anketinde kripto paralar 1. Sırada

Anlaşılan, anket sona erdi ve sonuç ‘kripto paranın’ geri kalan üç alternatiften daha yüksek puan aldığını gösteriyor. IMF tarafından son zamanlarda yapılan anket çalışmasının sonucu şöyledir:

Learning Coin’e geri dönersek, Bilgi için bir hub-merkez olarak çalışacak ve bilgilendirme amaçlı videolar, bloglar, araştırmalar ve sunumlar içerecek. Coin, IMF ve Dünya Bankası personeline, yalnızca belirli bir eğitimi tamamladıktan sonra verilecek. Coin şu an için herhangi bir parasal değer taşımamasına rağmen – geliştiriciler personelin coin’i kullanmasının yollarını araştırıyor ve test ediyorlar.

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X