Home Kripto para Haber Hukuki Haber Fransa’nın 2 trilyon dolarlık hayat sigortası fonlarına kripto para yolu göründü!
koinmedya_brave

Fransa’nın 2 trilyon dolarlık hayat sigortası fonlarına kripto para yolu göründü!

Fransa’nın 2 trilyon dolarlık hayat sigortası fonlarına kripto para yolu göründü!
0
fairspin_koinmedya

Fransa’nın 2 trilyon dolarlık hayat sigortası fonlarına kripto para yolu göründü. Peki bu ne anlama geliyor? Bu işlem Bitcoin ve altcoinlerin günlük kullanım oranlarını arttırır mı?


 Fransa hayat sigortası fonlarına kripto para yolu göründü

 

Son yıllarda ülkemizde de bireysel emeklilik adı altında faaliyet gösteren şirketler hepimizin malumu. Hatta eğer bir tanesine üyeyseniz, sermayenizi altına, Euro’ya, Dolar’a ve de diğer pek çok alandaki fonlara yönlendirme yapabileceğinizi görmüşsünüzdür. Fransa bu işte bir adım ileri gitti. Çünkü artık Fransa da yaşıyorsanız fonlarınızı kripto paralara da yönlendirebilirsiniz!

Fransız milletvekilleri, Fransa vatandaşlarının toplamda 2 trilyon doları aşan emeklilik fonları için, kripto paralara yatırım yapmanın önünü açan yasa tasarısı kabul etti.

hayat sigortası fonlarına kripto para

Geçtiğimiz Perşembe günü Fransız senatosunda kabul edilen yasayla beraber artık sigorta şirketleri yatırımcılarına, sermayelerini yönlendirmek için kripto para fonları da teklif edebilecek.

Fransız ekonomi avukatı Emilien Bernard-Alzias, bu konuyu şöyle değerlendirdi::

”Fransa senatosunda geçen bu yasayla beraber, Fransa’da kripto paraların net bir yasal zemine oturtulduğunu söylemek güç. Ancak dolaylı yoldan da olsa siyah beyaz bir şekilde, Fransız vatandaşların kripto paralara yasal zemin üzerinde yatırım yapmalarının önü açıldı.

Şimdilik sadece bireysel emeklilik sistemini kapsıyor olsa bile, parlamentonun böyle bir yasayı kabul etmesi gerçekten büyük bir olay. Fransa bu şekilde, kripto paraları dolaylı yoldan yasal zemine oturtan öncül ülkeler arasına girdi.

Açıkça şunu söyleyebilirim ki, Fransa’da, eğer kripto paraların genelini ilgilendiren kapsamlı bir yasa çıkartılırsa, kripto para seçeneği insanlara çok cazip gelebilir ve kripto paraların kullanım oranlarını ciddi şekilde arttırabilir.”

 

koinmedya_brave
tags:
0
0
0
X