Home Altcoin Alım Fırsatı: Dogecoin grafiği ‘SATIN AL’ sinyali veriyor
koinmedya_brave

Alım Fırsatı: Dogecoin grafiği ‘SATIN AL’ sinyali veriyor

Alım Fırsatı: Dogecoin grafiği ‘SATIN AL’ sinyali veriyor
0
fairspin_koinmedya

Dogecoin grafiği satın al sinyali veriyor. Lakin en baştan belirtlim bu fırsat ancak risk almayı sevenleri ilgilendiriyor.


Dogecoin Grafiği Satın Al Sinyali Veriyor

1 Nisan 2019 tarihinde Dogecoin (DOGE) yukarı yönlü bir itki hareketi başlattı. 4 Nisan tarihi itibariyle 0.0041 dolara kadar tırmandı. O günden bu güne kademeli olarak geri çekildiğini görüyoruz. Peki sıradaki hamle hangisi? Gelin beraber göz atalım

Hakim Direnç Hattı

4 Nisan tarihinde Doge zirve değerine ulaştı. O tarihten sonra DOGE sürekli daha alçak tepeler meydana getirdi. Böylece elimizde alçalan trend direnç çizgisi oluştu.

Doge 4 Nisan’da zirve değeri gördükten 1 gün sonra 0.0031 dolara kadar gerileyerek büyük bir düşüşe imza attı. İlerleyen günlerde de daha alçak dipler oluştu. Böylece elimizde üst bölgede alçalan direnç, alt bölgede ise alçalan destek hattı oluşmuş oldu.

Alçalan Takoz

Bu görüntü yükselişi işaret eden bir formasyonu gösteriyor. Bu formasyonun adı alçalan takoz (kama) formasyonu. Alçalan takozlar büyük olasılıkla direnç bölgesinden kırarak ani yükselişle sonuçlanırlar. Alçalan takoz formasyonu daralarak düşen bir aralıktan oluşur. Direnç hattının eğiminin daha yüksek olduğuna dikkat edin. Bu yüzden üst bölgeden kırılması çok daha olasıdır.

Peki formasyonun ne zaman kırılacağını nasıl anlayacağız? Şu an dirence dokunmuş olması kesin kanıt olamaz çünkü fiyat yeniden formasyon içine dönebilir ve kırılım gecikebilir. Kırılmanın yani beklenen yükselişin geldiğini anlamak için bazı doğrulama girdilerine ihtiyacımız var.

İndikatörler

MACD ve RSI ile başlayalım. Aşağıdaki grafikte fiyatın daha alçak dip yaptığını görüyoruz. RSI ve MACD ise daha yüksek dip yapmış durumda. İşte bu görüntü pozitif uyumsuzluk olarak adlandırılıyor. Pozitif uyumsuzluk trend değişim işaretlerindendir ve düşüş seyrinin bitip yükseliş dalgasının başlangıcı olarak tanımlanır.

Dogecoin grafiği satın al

Olası geri dönüş bölgesi ise aşağıdaki grafikte resmediliyor. Destek ve direnç bölgeleri bir varlığın belli bir fiyatı arka arkaya sıklıkla ziyaret etmesi sonucu oluşur. Grafikte kırmızı bölgelerin hem destek hem de direnç olarak çalıştığını görüyoruz. Fiyat düşerken bu bölgeden yükselişe geçmiş ve devamında yükselirken de yine bu bölgeden düşüşe geçmiş. Demek ki olası bir ani yükseliş dalgasında fiyat ilk olarak bu bölgeleri ziyaret edecek.

Dogecoin grafiği satın al

Yani en yakın direnç hattı 0.0030 dolar ve 0.0036 dolar. Analizimiz yayına hazırlanırken DOGE fiyatı 0.0028 dolardı. Analizmizin geçerli olması durumunda fiyat kısa süre içerisinde bu iki direnç hattının ikisini de ziyaret edebilir.

Not: Bitcoin ani fiyat hareketleri yaptığında altcoinler büyük kayıplar yaşamaktadır. 1 Nisan’dan bu yana Bitcoin ileri, geri hamleler yaparak hakimiyet oranını ciddi oranda yükseltmiştir. Bir sonraki sert yukarı ya da aşağı hamlesinde bu oranın daha da yükselme yani altcoinlerin daha çok değer kaybetme riski mevcuttur.

Dogecoin’deki alım fırsatı ancak Bitcoin’in sakin hareket etmesi ve bahsi geçen alçalan takoz formasyonunun çalışması ile mümkün olabilecektir. Analiz yüksek risk içerdiğinden yalnızca risk almayı seven yatırımcılara hitap etmektedir.

Dogecoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

koinmedya_brave
0
0
0
X