Home Altcoin Google Trends: Ripple’a olan ilgi Ethereum’un 2 katı!

Google Trends: Ripple’a olan ilgi Ethereum’un 2 katı!

Google Trends: Ripple’a olan ilgi Ethereum’un 2 katı!

0

Ripple’a olan ilgi Ethereum’a olan ilgiyi kat kat geçiyor. Peki değer olarak da Ripple Ethereum’u geçecek mi? Ripple hangi ülkelerde en çok taraftar buluyor? Ripple mı Ethereum mu?


Ripple’a olan ilgi Ethereum’a olan ilgiden fazla 

Bitcoin‘in çok yakından takip eden iki kripto Ripple’ın XRP’si ve Ethereum (ETH) iki ezeli rakip. Piyasa kapitalizasyonu açısından Bitcoinin arkasında yer alan bu iki proje pek çok alanda biribiriyle yarışıyor. 2018 de çoğu zaman yer değiştirmiş olsalar da, 2019 yılı boyunca ETH  2.cilik sırasını XRP’ye kaptırmadı. Ethereum piyasa değeri 17,5 milyar dolarken XRP piyasa değeri 13,8 milyar dolar. ETH bu durumda daha popüler gürünüyor ama başka bir değerlendirme ölçeği öyle söylemiyor.

koinmedya_brave

bkz: Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda yeni bir adım daha attı

Google Trends’e göre dünya çapındaki aramalarda Ripple açık ara önde.  Bu sonuç Ripple’a çok daha fazla, ETH’nin iki katı kadar neredeyse ilgi gösterildiğini ortaya koyuyor.

Ripple (XRP) 2019’da Ethereum (ETH)’yi geçer mi?

Ripple fanları ve XRP savunuvları için, bu topluluğa genelde XRP ordusu deniyor, bankalar dostu XRP’nin Ethereum’u geride bırakması an meselesi.

2019 yılı başından beri, Google aramalarında XRP, ETH’yi katlayarak açık ara öne geçmiş durumda. Google aramaları, olayların bir sonraki aşamaları için sağlam bir göstergedir. O nedenle aramalardaki yoğunluk bir sonraki rallinin başlama zamanına dahi işaret eder çünkü bireysel yatırımcılar, yatırımlarını yapmadan önce araştırmayı Google üzerinden yapıyorlar.

bkz: Ripple’ın ILP protokolü global ödeme sistemi haline gelebilir!

Ayrıca, Google aramaları haricinde, genel olarak da Ripple’a ilgi oldukça fazla. Bu ilgiyi nasıl anlıyoruz derseniz, Twitter, Reddit, ve Telegram gibi sosyal medya platfromlarında XRP taraftarları boy gösteriyor. Sonuç olarak kripto fiyatları tekrar yükselmeye başladığı zaman, Ripple XRP fiyatları da önemli ölçüde artacak.

 Ripple en çok nerede ilgi görüyor?

Google Trends analizlerini biraz daha derinden inceleyince,en çok arama yapılan 5 bölge Avustralya, Birleşik Krallık, ABD, Yeni Zelanda ve Danimarka.

Ethereum için en çok arama yapılan bölgeler ise  Kolombiya, Arjantin, Şili, İran ve Romanya. Verilere göre, Ripple aramalarda 1. dünya ülkelerinde öndeyken, Ethereum gelişen ülkelerde revaçta.

bkz: Ripple xRapid teknolojisi ile ‘Dünya Değiştiren Fikirler’ onursal ödülünü aldı!

Genel olarak baktığımızda, 1. dünya ülkelerinden insanlar, diğer ülkelerdeki insanlara göre daha varlıklı ve yatırım yapacak daha çok parası var. O zaman şöyle bir sonuca varabiliriz; bu arama yapanlar XRP’ye ya yatırım yaptılar ya da yapmayı düşünüyorlar. Ayrıca şu durum da var, göçmenlerin çoğu 1.dünya ülkelerinde ve ailelerine daha hızlı ve daha ucuz para göndermenin yolunu arıyorlar.

bkz: İşte Ripple XRP tabanlı internet tarayıcısı: Puma Browser

Bununla birlikte, Google aramalarını bir kenara bırakalım, ETH hala 2. sırada ve 2019 yılı boyunca büyük bir artış gösterdi, 103 dolardan 181 dolara çıktı.  %43 değer kazandı. Ripple ise % 19. Ancak önümüzdeki günler ne gösterir bilmiyoruz, burası kripto her an her şey olabilir.

kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial