Home Altcoin Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda yeni bir adım daha attı

Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda yeni bir adım daha attı

Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda yeni bir adım daha attı

0

Ripple XRP, Uquid ile kitlesel benimsenme yolunda önemli bir adım daha attı. XRP kullanıcıları, bugün güne yeni ve güzel bir haberle başladı. Dijital varlıklarla ödeme hizmeti sunan Uquid, müşterilerin ödemelerde XRP’yi kullanabileceklerini duyurdu.

Ripple XRP Uquid ile kitlesel benimsenmi artıracak

Müşterilerin ürün ve hizmet karşılığında, dijital varlıklar ile ödeme yapmalarını sağlayan bir startup şirketi olan Uquid, artık ödemelerde XRP’nin de kullanabileğini açıkladı. Ripple XRP, Uquid ile kitlesel benimsenme doğrultusunda önemli bir adım atmış oldu.

(bknz: Ripple XRP Nisan ayı orta vadeli fiyat görünümü)

koinmedya_brave

Peki XRP, Uquid platformunda nasıl kullanılacak?

Uquid, 34 milyon ATM’nin yanı sıra kredi kartı geçen tüm fiziksel ve sanal POS noktalarına uyumlu sanal kart çözümü sunan bir platform. Uquid, Bitcoin’in yanı sıra bir çok kripto parayı destekliyor.

Ve artık, XRP kullanıcıları da bu platformdaki hizmetlerden yararlanabilecek. XRP kullanıcılarının, market alışverişi yapmak veya telefonlarına kontör yüklemek için XRP’lerini başka coinlere veya fiat paraya dönüştürmeleri gerekmeyecek.

Ayrıca Uquid üzerinden, bundan sonra 150’den fazla ülkede Ripple’ın dijital varlığıyla, telefonlara kontör yüklemek mümkün olacak. Bu hizmet, Vodafone, AT&T ve diğerleri dahil olmak üzere 600 operatörü destekleyecek.

Yapılan duyuruya göre başka ülkelerde, platform üzerinden XRP ile farklı hizmetlerde sunulacak. Örneğin, Endonezya’da, kullanıcılar XRP ile sigorta ve elektrik faturalarını da ödeyebilecek.

Şu anda Uquid’den başka hizmetlerin karşılığının XRP ile ödendiği bir platform yok. Bu adım, kitlesel tüketici kabulü açısından kesinlikle büyük bir gelişme olmasına rağmen, bu duyurunun medya tarafından yeterince üzerinde durulmadı.

Daha önce de XRP’nin, yaklaşık 3.3 milyon online satış mağazasını destekleyen WooCommerce ile entegre olduğunu duyurmuştuk. XRP, kesinlikle bu gelişmelerle birlikte kitlesel benimsenme yolunda önemli adımlar atmış oldu. (ilgili haber: Ripple ile WooCommerence entegrasyonu tamamlandı – 3 milyon yeni kullanıcı yolda)

Ayrıca kısa bir süre önce XRP topluluğu, Skype’ın mikro ödemeler için XRP’yi entegre etmesini istemişti. Skype ekibi ise bu talebe birkaç gün önce yanıt verdi ve bu konuyu analiz edeceklerini söyledi. Fakat henüz bu konuyla ilgili bir gelişme yaşanmadı.

(bknz:Ripple XRP fiyat artışını fırsata çevirdi – Devasa bir XRP gönderimi daha)

(bknz: Flash haber! Hindistan Merkez Bankası Ripple ile anlaştı!)

Kaynak

Ayrıca bknz:

Michael Nye: Bitcoin bir daha asla 4000 doları görmeyecek!

Cebelitarık borsası kripto paraları listelemeye başladı

 

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial