Home Altcoin Boğa koşusu öncesi Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son düzeltme mi yaşanıyor?

Boğa koşusu öncesi Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son düzeltme mi yaşanıyor?

Boğa koşusu öncesi Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son düzeltme mi yaşanıyor?

0

Son analizlere göre Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son düzeltme mi yaşanıyor? Kripto piyasalarının üçlüsü ile ilgili analizleri sizin için derledik.


Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatında son düzeltme mi yaşanıyor?

Kripto para piyasaları yeni yerel maksimumlarla fırtına gibi esmeye devam ediyor. Birçok yatırımcı için bu durum, yükseliş trendinin devam edeceği yönündeki beklentiler açısından iyiye işaret ediyor.

Bitcoin vadeli işlemlerinin sayısı rekor seviyelere ulaşmış görünüyor. Bu seviyeler genellikle pozitif dinamiklerin varlığını gösteriyor. Yerel minimallerin tekrar test edilmesi ise bu durumda çok olası gözükmüyor.

BTC / USD

Bitcoin 5.200 doların altına düştükten sonra tekrar büyümeye devam edebildi. Temel kripto para biriminin fiyatındaki bu hızlı artışa rağmen, son birkaç gün içinde gerçekleşen anlamlı zıplayış, Ekim 2015’den beri gerçekleşen, 20-200 günlük basit hareketli ortalamalar açısından fiyatı dünyanın ilk kesişim formasyonuna daha yakın hale getirdi. Bu formasyon genellikle büyük bir fiyat artışı ile ortaya çıkıyor.

Şunu da not etmek gerekir ki, geçen hafta boyunca Bitcoin tekrar eder bir şekilde 5.300 dolardan sapma yaşadı. Bu sapmalar, bu fiyatın tüketici baskısı altında daha yüksek bir kırılmayla anlamlı bir yükselme gerektirecek bir direnç seviyesi olduğunu gösteriyor.

Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin 5.043 dolar üzerinden işlem görüyordu.

ETH / USD

ETH / USD saatlik grafik üzerinden anahtar boğa trend çizgisi 177 dolar destek ile kırılmış oldu. Parite 175 dolar destek hattının altında bile yükseldi ve yeni bir 170.06 dolar minimum gün içi oluşturdu.

Grafiği incelediğimizde, ETH fiyatının 184 dolar dirençten ciddi bir aşağı doğru düzeltme oluşturmaya başladığı görünüyor. Bu nedenle 171 dolar desteğinin altına uzun süre düşme riski söz konusu. Bununla birlikte, boğaların 164 dolar seviyesinde sağlam bir satın alma fırsatı sunma olasılığı görünüyor. Buna karşılık, 164 dolar desteğinin altında bir kırılma olursa, fiyat 156 dolar bölgesine geri dönebilir.

Yazının hazırlandığı sırada ETH 165.12 dolar üzerinden işlem görüyordu.

XRP / USD

XRP fiyatında 0.3780 dolar seviyesine yakın sapmadan sonra, fiyat ABD dolarına karşı daha düşük seviyede ayarlandı. XRP / USD paritesi 0.3700 dolar ve 0.3600 dolar seviyelerinin altına düştü. Daha sonra fiyat tekrar geri zıpladı ve 0.3710 ve 0.3740 direnç seviyelerinin üzerinde konsolide etmek için birkaç girişimde bulundu. Bununla birlikte alıcılar başarısız oldu ve fiyat minimum 0.3255’den maksimum 0.3780’e, son dalganın % 50 Fibonacci trend dışı fiyat hareketinin altına düştü.

Grafiğe bakıldığında, fiyatın 0.3600 dolar üzerinde ivme kazanma mücadelesi verdiği görünüyor ki bu durum kısa süreli bir düşüşe yol açabilecek gibi görünüyor. Fiyatın .03480 ve 0.3460 seviyesinin altında kapanması ve 0.3320 destek alanına uzun süreli bir düşüşe neden olması olası görünüyor.

Yazının hazırlandığı esnada XRP 0.3292 dolar üzerinden işlem görüyordu.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial