Home Bitcoin Bitcoin pump ve dump yaptı: 5500 doları gördükten sonra geri çekildi

Bitcoin pump ve dump yaptı: 5500 doları gördükten sonra geri çekildi

Bitcoin pump ve dump yaptı: 5500 doları gördükten sonra geri çekildi

0

Bir kez daha Bitcoin pump ve dump yaptı. Çarşamba günü Amerikan ticaret oturumunda 2019’un yeni bir yüksek seviyesini ziyaret etti ve 5,500$’a ulaştı.


Bitcoin pump ve dump yaptı şimdi yeni flörtü 5,500 dolar

Amiral gemisi kripto sabah saatlerinde 5,200$ üzerine doğru tırmanışa geçti. UTC 18.30’da alış emirleri Bitcoin fiyatını mahmuzladı. Ve Bitstamp’da 5,462$’ı gördü. Son kontrolde %3.37 artışla 5,408$’dan işlem görüyordu.

koinmedya_brave

bitcoin price

Bitcoin teknik indikatörü 16 aydan sonra ilk defa pozitif sinyal verdi

Çin’den gelen diğer bir FUD(Fear of Uncertainty and Doubt-Belirsizlik korkusu ve şüphe) raunduna rağmen yukarı yönlü bir itiş geldi. Bu kez raporlar Pekin’in ucuz enerji ve iş gücü nedeniyle bölgeye orantısız bir şekilde yerleşen kripto madenciliğini yasaklayabileceğini söylüyordu.

Bitcoin fiyat grafiğine göre bir sonraki hedef 5800 dolar

Bazı analistler bu durumun kısa dönemde yıkıcı olsa bile Bitcoin fiyatını yükseltebileceğini düşünüyor. Madencilik fiyatı Bitcoin fiyatına etki ediyor. Yani eğer endüstri daha yüksek enerji maliyeti olan bölgelere göç ederse, en azından teoride Bitcoin fiyat tabanı yükselebilir.

eToro kıdemli market analisti Mati Greenspan şunları söylüyor:

“Eğer bu yasak hayata geçerse muhtemelen BTC fiyatını düşmekten ziyade arttıracaktır. Ucuz Çin elektriğinin yok olması madencilik maliyetlerini arttıracaktır. Bu da fiyat üzerine pozitif etki eder. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin merkezileştiği FUD’un ölümüne de hizmet edecektir. Bu da sonuçta BTC fiyatını daha fazla yukarı çekecektir.”

Dominant kripto 2019’da yaklaşık %50 arttı

OnChainFX’e göre amiral gemisi kripto geçen ay %40’ın üzerinde arttı. Ve yılın başından beri de bu artış %46’yı geçti. Dikkati çeken bir biçimde Bitcoin yıllık bir yeşil muma doğru emekleyerek yaklaşıyor. Şu an önceki yıl seviyesinin %20 altında işlem görüyor.

bitcoin price

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial