Home Altcoin Cardano yükselince Hoskinson Bitcoin’i hor görmeye başladı

Cardano yükselince Hoskinson Bitcoin’i hor görmeye başladı

Cardano yükselince Hoskinson Bitcoin’i hor görmeye başladı

0

Son günlerde Cardano’nun muhteşem yükselişi yatırımcısının yüzünü güldürürken projenin başındakileri ise şımartmışa benziyor. Cardano yükselince Hoskinson Bitcoin’i hemen eleştirmeye başladı.


Cardano yükselince Hoskinson Bitcoin’i beğenmemeye başladı!

Kripto piyasasında bir proje ilk 10’da başarıyı yakalayınca kurucuları hemen Bitcoin’e çatmaya başlıyor. Bunu bir çok kez Ripple CEO’sundan çok gördük. Ripple, Ethereum’un yerini aldığında şirketin CEO’sundan BTC’yi bir çok konuda eleştiren demeçleri bir çok kez haberlerimize konu oldu.

koinmedya_brave

Bu sıralar Brad Garlighouse’ın sesi soluğu çıkmıyor. Bu kez aynı yanılgıya Hoskinson da katılmayı yeğlediğini görüyor ve gülüyoruz.

bkz:Charles Hoskinson Cardano’yu shilliyor mu?

Charles Hoskinson, Cardano‘nun başarısı hakkında röportaj verdi. Cardano’nun başarısının temelini Bitcoin ve Ethereum ile rekabet edebilmek adına üç farklı alana yöneldiklerini ve bu konuda tek olduklarını ifade etti.

‘Bitcoin aşırı merkezi’ diyerek şaşırtıcı ifadelerine şöyle devam etti:

2013 yılına kadar piyasa 1 milyar dolar hacme ulaşasıya kadar kimse kripto paraların kalıcı olduğunu düşünmüyordu. Ancak asıl problem, Bitcoin’in kör, sağır ve dilsiz olduğudur. Onunla çok şey başaramazsınız!

Bu cümleleri açık kaynak kodlu olmayan yani madenciliği olmayan Cardano’nun CEO’su söylüyor. Madenciliği olmayan her proje tahvil ilan edilme ihtimali aşırı yüksektir.

Kaldı ki tahvil ilan edilmese bile madenciliği olmayan kripto paralar bazı büyük balinaların tekelindedir. Yani bir bakıma kriptoyu satın alarak siz sadece başkasını zengin edersiniz. Bu yüzden projelerin açık kaynak kodlu olması ve herkesin üretime katılabilmesi önemlidir.

Piyasada son haftalarda para biriminin edindiği artış Hoskinson’u şımarttığı çok açık. Bu demeçleri Cardano’ya katkı sağlamaz aksine zarar verir.

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial