Home Kriptopara Haber 2019 Bitcoin boğa koşusu yavaşlamıyor – Neler oluyor?

2019 Bitcoin boğa koşusu yavaşlamıyor – Neler oluyor?

2019 Bitcoin boğa koşusu yavaşlamıyor – Neler oluyor?

0

2019 Bitcoin boğa koşusu yavaşlamıyor, geri dönüş sinyali de vermiyor. Bitcoin eski muhteşem günlerine dönme hazırlığı içinde gibi görünüyor. Kripto piyasasında neler oluyor peki?


2019 Bitcoin boğa koşusu yavaşlamıyor

Nisanla birlikte kripto para piyasasına da bahar geldi. 2 Nisan BTC/USD paritesinin % 20 değer kazanıp ralliyi başlattığı gün oldu. Diğer kripto paralarda da önemli ölçüde değişiklikler görüldü. Yaşanan kara günlerin ardından artık kripto kışı bitti mi?

Kripto para piyasasında neler değişti de bu ralli başladı ve durmuyor. Flipside Crypto yöneticisi Dave Balter son gelişmeyle ilgili şunları paylaşmış :

koinmedya_brave

” Fiyatlar yükseldi tamam ama tüm hikaye bu değil aslında. Daha önemli olan bir şey var; kripto projelerin temel dinamikleri- müşteri kabulü ve korunması, ürün geliştirme kabiliyetleri gibi unsurlarda tüm 2018 yılı boyunca gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeler devam ediyor ve gerçek sonuçları olan gerçek iş alanı olduklarını gösteriyorlar.”

Gelecek vaad eden projelerden bazıları ya Bitcoin’in en büyük eksikliği olan  ölçeklendirilebilirlik özelliğini  tamamlamaya odaklanmış, ya da,  kripto para işlemlerini daha etkili ve hızlı gerçekleştirmek için blokchain kapasitesine. En çok adından söz edilen Lightning Network, Bitcoin blockchaini üzerinde duran ikinci tabaka sistem, ölçeklendirme amacına ulaşmasına yardım amacıyla projelerden destek alıyor.

3 Nisan’da rallinin başlamasından bir gün sonra, geliştirici Pierre Rochard, Lightning Power Users ( kullanıcı güçlendirme) uygulamasının başladığını açıkladı. Uygulamanın amacı ağın kapasitesini arttırarak, tüccarların ödemelerini daha kolay almalarını sağlamak.

Bazı gözlemciler, yatırımcı davranışlarında gözle görülür değişiklikler olduğunu, 2018 yılında elden çıkarmalar çoğunluktayken bu yıl elde tutmaların daha fazla olduğunu söylüyor.

Kasımdan bu yana %50’den fazla bir artış sergileyen kripto piyasasında BTC bu hafta 5,300 doları gördü. Hatta bazı altcoinler daha fazla kazanım sergilediler Litecoin %177, bitcoin Cash %165 civarında artış yaşadı.

2018  hasarının telafisi adına,  kriptoların gidecek daha çok yolu var. BTC tüm zamanların en yükseğinden %70 daha aşağıda. Piyasa değeri ise 500 milyar dolar olan en yük değerden çok daha aşağılarda. Ama şu an için piyasada çok şeyin değiştiğini 2018  ortamının olmadığını söyleyebiliriz.

Son 12 işlem oturumunun 10’unda kripto paralar değer kazanmış durumda. Ralli geriye gitmiyor, yavaşlamıyor da. Şundan artık eminiz, 2019 yılı pek çok projenin ortaya çıktığı ve kripto paraların değerini ortaya koyduğu yıl olacak.

Kaynak

(Bknz: Tekrar eden Fibonacci döngüleri Bitcoini 7500 dolara taşıyabilir-peki ya sonra)

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial