Home İnceleme Coin Tron 2020 itibariyle ilk 5 kripto para arasına girebilir mi?
“sportsbet”

Tron 2020 itibariyle ilk 5 kripto para arasına girebilir mi?

Tron 2020 itibariyle ilk 5 kripto para arasına girebilir mi?

0
“sportsbet”

Tron 2020 itibariyle büyük gelişmeler göstererek ilk 5 kripto para arasına girmeye aday gibi görünüyor. Tron bu başarıyı nasıl gerçekleştirecek?


Tron 2020 itibariyle hangi seviyede olabilir?

Geçtiğimiz hafta Tron %14 gibi bir artışla, yazımızın hazırlandığı sırada 0,030 dolardan işlem görüyor. Asıl dikkat çeken son 1 ayda gösterdiği % 31 civarındaki artış. Toplam piyasa değeri 1,98 milyar olan Tron an itibariyle 11. sırada. Tron’un kuruluş amacı Youtube gibi rakip şirketlerle yarışacak içerik üretmeye imkan veren merkeziyetsiz bir ağ oluşturmak.

Tron, Tron blockchaininin en tepesinde,  merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için geliştiricilere imkan verecek dApp platformu olarak da iş görecek.

Yazımızda Tron’un gelecek performanslarını ele alacağız. Hangi nedenler Tron’u ilk 5’e çıkarabilir?

bittrt_koinmedya

İlk 5 deki coinlere bakınca Tron’un daha gideceği çok yol var ama imkansız değil.

Pozitif etkenler

CoinPlay

Tron,  sektördeki rakip dApp platformlarının çoğundan daha iyi performans göstermeye devam ediyor. Bu arada, vakıf kısa süre önce CoinPlay’i satın aldı.

CoinPlay, yazılım, oyunlar, endeksler ve kripto para birimi derecelendirmeleri sağlayan blockchain tabanlı bir dApp deposu. Her  İki proje, “blockchain uygulayıcıları için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlamak” olan vizyonu paylaşmak amacıyla güçlerini birleştirdi.

CoinPlay, piyasaya yeni girenlerin işlerini kolaylaştırmak için  tasarlanmış.

Tron dApp’larına olan ilginin artmasıyla birlikte, bu satın alma, kullanıcıların dApp’leri bulmalarını ve geliştiricilerin ürünlerini CoinPlay dApp mağazasında listelemelerini kolaylaştıracak.

Tether

Geçtiğimiz Mart ayının başında Tether, Tron blok zincirine dayalı bir stabilcoin oluşturacaklarını açıklamıştı. USDT stabilcoin’i, tüm Tron tabanlı protokoller ve dApp’ler ile birlikte çalışabilecek bir TRC-20 coini olacak.

Tron ağına bir stabil coin getirilmesi ile kurumsal yatırımcıları, Tether stable coini ile projeye yatırım yapma seçeneğine sahip olacaklar, bu durum da kurumsalların ilgilerini arttıracak.

Tron tabanlı Tether stabil coini, 2019 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sürülecek. Justin Sun ise, Tether Stabil coininin Nisan 2019 da bile olabileceğini söylüyor.

Odyssey 3.5

Belki de Tron’un en büyük güncellemelerinden biri, Tron’u Odyssey 3.5’e götüren son hard fork oldu. Sürüm 3.5 yükseltmesi, Tron’u, güvenliği ve performansı artırmaya yardımcı olan bazı yeni özelliklerle tanıştırdı. 3.5 sürümünden çıkacak en heyecan verici şeylerden biri de çoklu imzalı Tron hesaplarının tanıtılması. Bu, hesap sahiplerinin güvenliğini artırıyor ve cüzdanın erişilmesi için birden fazla anahtar gerekiyor. Bu yükseltme aynı zamanda üstün bir sanal makine,% 50 performans artışı ve blockchainin bakımında  dinamik enerji ayarlaması getirmiş  oldu.

Bit Speed

Justin Sun, BitTorrent tokeninin, Tron projesi üzerindeki etkisi konusunda en  heyecanlı olan kişi. Sun, 2018’de 140 milyon dolarlık büyük bir fiyatla BitTorrent’i satın almıştı. Satın alma işlemi 100 milyondan fazla BitTorrent kullanıcısını Tron projesine kazandırmış oldu. Tron ağında BitTorrent belirteci (BTT) zaten başlatılmış durumda. Artık kullanıcılar, BitTorrent’daki dosyaları paylaşmak için BTT coinleriyle tazmin edilmelerini sağlayacak BitTorrent Speed girişini dört gözle bekliyorlar.

TRX Uzun Vadeli Fiyat Analizine göre, Tron’un bugünün piyasa değeri içerisinde ilk 5’e ulaşması için,  0,08 ABD doları hedefini geçmesi gerekiyor. TRX / USD paritesine hızlıca bir göz atalım ve 0,08 dolara giderken yoldaki direnç noktalarınaa bir bakalım.

Teknik Analiz

Yukarıdaki TRX / USD günlük tablolarına baktığımızda, piyasanın yakın zamanda hem 200 günlük EMA hem de 100 günlük MVA’nın üzerine çıkabildiğini görüyoruz. Bu alıcılar için inanılmaz derecede pozitif bir işaret.

236 Fibonacci Geri çekilme seviyesi 0,028 dolar.. Bu düşüşü gösteren, Fibonacci Retracement seviyesi 21 Mayıs 2018’deki yüksek 0.0845 dolardan  Aralık 2018’e alçak seviyesine düştü.

Eğer alıcılar TRX / USD seviyesini yükseltmeye devam ederse, ilk direnç seviyesi düşüşte  .382 Fibonacci Retracement seviyesi 0.039 dolar. 0.040 doların üzerinde direnç, 0.050 dolarda bulunabilir ve düşüşteki .618 Fibonacci Retracement seviyesi 0.056 dolarda  bulunabilir. Eğer yükseliş baskısı piyasayı daha da yukarı çekmeye devam ederse, alıcılar 0.064 dolar seviyesinde direnç görecek, ardından 0.070 dolar ve direnç seviyesi .886 Fibonacci Retracement 0.076 dolar seviyesinde düşecektir.

Kaynak

 

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
0
0
0