Anasayfa Bitcoin Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?
0
koinmedya_googlenews

Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) kazanmak mümkün mü? Bitcoin ve kripto paralar hiç şüphesiz son birkaç yılın en popüler finans konularından biri. Çünkü bahse konu olan ve dünya tarihi boyunca var olan yerleşik finans sistemine alternatif oluşturuyor. 


Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) nasıl kazanılır?

Bankaları ve diğer aracıları aradan çıkaran, kişiden kişiye para birimi. Kulağa oldukça sofistike geliyor. Bundan sadece birkaç yıl önce yüz dolar civarında olan Bitcoin 2017 sonunda 20,000 dolara kadar çıkmıştı. Sonrasında ise her çıkış hareketinden sonra olduğu gibi tekrar bir düşüş yaşadı. Fakat uzmanları, Bitcoin çıktığı yeri asla unutmaz diyor. Yani her an bu zirveyi yeniden yaşaması ve hatta geçmesi ihtimali var. 2018’in sonunda 3100 dolarlara kadar düşen Bitcoin 2019 yılında 13,800 dolara kadar çıktı ve yılı da 7,000 dolar desteğinin üzerinde kapattı. Analistler ise 2020 yılı konusunda umutlu ve yeni rallinin başlangıcı olabileceğini söylüyorlar. Uzmanlar 50,000 dolardan başlayan tahminlerini ardı ardına sıralıyor. Peki, bu kadar değerli olan internetin parası Bitcoin’i bedava nasıl kazanabiliriz?

bedava-bitcoin-1-koinmedya
bedava bitcoin veren siteler

Kazançlı yatırım araçları arasında gösterilen Bitcoin, yatırımcılarının birçok farklı yöntem ile kripto para kazanmalarını ve bunları kazanca çevirmelerini sağlıyor. Algoritmalar üzerine kurulmuş sistemlerde madencilik yaparak yatırımlarına başlayan kişiler, piyasada en çok kazanç sağlayanlar olsa da, ülkemizde kullanılan birkaç farklı yöntem de yatırımcısına ciddi para kazandırıyor.

koinmedya_bybit

Bedava Bitcoin kazanmak isteyenler, Google’a bu terimleri girdiğinde karşılarına ilk olarak Faucet yani “musluk” siteleri çıkar. Faucet yani musluk yöntemi ile Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) kazanmak için yapmanız gereken bazı işlemler var. Öncelikle bu yöntemi uygulayabilmek için kişilerin musluk sitesi oluşturmaları ya da hazır kurulu olan bir siteye üye olmaları gerekiyor.

Bu yöntemi uygulayan sitelerde API’lerle entegre edilmiş uygulamalar ya da hazır algoritmalar bulunuyor. Bu sistemler sayesinde de sanki kendi sitenizi kurmuş gibi aracılık yapabilir ve bu hizmetinizden dolayı Bitcoin’in alt birimi olan Satoshi’ler kazanabilirsiniz.

Satoshi Nedir?

bedava-bitcoin-koinmedyaSatoshi 1 Bitcoin’in 100.000.000’da biri olan değere verilen isim. Nasıl ki kuruş 1 Türk lirasının 100’de biri, Satoshi de Bitcoin’in oldukça küçük değerine sahip alt birimi. Fakat başlangıçta birkaç dolar olan ve sonra 20,000 dolarları gören Bitcoin için gelecekte milyonlarca dolar değer olacağı konuşuluyor. Bundan dolayı bugün küçük değere sahip Satoshi’lerin de gelecekte çok değerli olabileceği akıldan çıkarılmamalı. Peki Satoshi nedir? Bilindiği gibi Bitcoin’i ilk olarak kuran gizemli kişinin adı Satoshi Nakamoto olarak biliniyor. Bu nedenle Bitcoin’in bu alt birimine onun adı verilmişti.

İşte bu tip Bedava Bitcoin (Free Bitcoin)  veren sitelerde Bitcoin’in alt birimi olan Satoshi’ler kazanırsınız. Bu sitelerin bazılarında kazanabileceğiniz Satoshi 500 adete kadar çıkarken, bazılarında ise 10,000 adete kadar olabiliyor. Fakat bu kazançları elde etmek için devamlı ve sabırlı olmanız gerek.

Satoshi’nin Bitcoin ve diğer para birimleri açısından hesaplaması şu şekilde:

 • 1 Satoshi: 0.00000001 BTC
 • 1 BTC: 100,000,000 Satoshi

Faucet (musluk) Hesabı Nasıl Açılır?

Faucet (musluk) yönteminden kazanç elde etmek için dediğimiz gibi hazır kurulu sitelere üye olmak ya da mikro ödeme uygulamasını kullanabileceklerin kendilerine ait bir aracılık sitesine sahip olmaları gerekiyor. Tabii herkesin yapabileceği ve en kolay olan işlem hazır kurulu bir siteye üye olmak.

Şu an internet üzerinde bir çok hazır kurulu Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) veren site bulunuyor. Bunlarda bir hesap açmak için dikkat etmeniz ve yapmanız gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 1. Öncelikle üye olunacak sitenin lisanslı bir site olmasına dikkat edin!
 2. Siteler farklı dillerde olduğundan dolayı Google çeviri kullanmanızı tavsiye ederiz.
 3. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen internet sitelerini kullanmanız daha güvenli olacak.
 4. Koşullar bölümünde, satoshilerin hesaba geçirileceği sırada ne kadar komisyon ödeyebileceğinizi ve hangi üst sınırdan sonra ücretsiz aktarım yapabileceğinize dikkat etmeniz de önem taşıyor. 

Bu koşullara dikkat ettikten sonra, muhtemel sorunlar minimuma inecek. Yaptığımız araştırmalar sonucunda en çok kullanılan Faucet yöntemi uygulanabilecek sitenin, Bonus Bitcoin adı verilen site olduğunu gördük. Bonus Bitcoin adlı siteye üye olduktan sonra sırayla şu işlemleri yapmalısınız.

 

bedava bitcoin Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

 

 • Bonus Bitcoin sisteminde bulunan Claim Now düğmesi, 15 dakikada bir aktif hale geliyor.
 • Tıkladığınızda en az 500, en fazla da 5000 satoshi kazanma şansınız bulunuyor. Burada ne kadar kazanılacağı tamamen şansa bağlı. 
 • Kazandığınız satoshiler her gece yüzde 5 bonus ile değerlendirilir.
 • Hesabınızda 10 bin satoshi olduktan sonra transfer yapabilirsiniz. Bununla birlikte 50 binin üzerindeki satoshi transferlerinizi ücretsiz yapabiliyorsunuz.
 • Faucet cüzdanınıza yapacağınız transferler için Account butonuna tıklamalısınız. Ardından açılacak sayfadan da Withdraw yani hesabına çek butonunu tıklamalısınız.

Bu yöntemleri kullanarak siz de Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) kazanabilir ve cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Bu arada aktarımlar en fazla 24 saatte gerçekleşiyor. Aktarım sonrası az ya da çok sizin de artık Bitcoin’iniz olacak. 

Proje bazlı yarışmalardan Bedava Bitcoin kazanma

Projeler dikkat çekmek ve ilk takipçi kitlesini oluşturmak için bir çok farklı metodla çekilişler yapabiliyor ya da  airdrop ile Bitcoin gibi kripto paraları bedava dağıtabiliyorlar. Bunları takip edebilir ve şanslı iseniz iyi bir fırsat yakalayabilirsiniz.

İlgili: Maduro’dan emeklilere bedava Petro coin sürprizi

Bedava Bitcoin veren güvenilir siteler

Kripto para cüzdanınıza faucet aracılığıyla Bedava Bitcoin (Free Bitcoin) alabileceğiniz güvenilir musluk sitelerini aşağıda sizin için derledik.

Faucet (musluk) alanı çok sık değişen bir mecra. Ancak yine de başlangıç olarak bu siteleri deneyebilirsiniz. Bu sitelerin isimleri ve ayrıntılarını şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Cointiply – Tür: Faucet, ptc, offers – Ortalama kazanç: 200 satoshi – Süre: 60 dakika
 • Bonus Bitcoin – Tür: Faucet – Ortalama kazanç: 24 satoshi – Süre: 15 dakika
 • Bitcoinker – Tür: Faucet – Ortalama kazanç: 7 satoshi – Süre: 5 dakika
 • Satoshi Labs – Tür: Faucet – Ortalama kazanç: 7 satoshi – Süre: 5 dakika
 • Moon Bitcoin – Tür: Faucet, madencilik – Ortalama kazanç: 10 satoshi – Süre: 5 dakika

İşlemleri yapmadan önce bir Bitcoin cüzdanına sahip olmanız gerek. Ayrıca bunun için şu yazımıza da bakabilirsiniz: Wallet ne demek? Cüzdan alırken neye dikkat etmeliyim?

Bunu da ücretsiz olarak birçok yerden temin edebilirsiniz. Kısa süre içinde olmasa da zamanla cüzdanlarınızda biriken Bitcoin’lerle iyi bir kazanç elde edebileceğinizi umut ederiz. İyi şanslar.

Etiketler:
X