Home Bitcoin Bitcoin Haber Coinme ve Coinstar ortaklığı ile Bitcoin kitlesel kabulü mümkün: Amerikalıların yüzde 90’ı BTC’ye erişebilir

Coinme ve Coinstar ortaklığı ile Bitcoin kitlesel kabulü mümkün: Amerikalıların yüzde 90’ı BTC’ye erişebilir

Coinme ve Coinstar ortaklığı ile Bitcoin kitlesel kabulü mümkün: Amerikalıların yüzde 90’ı BTC’ye erişebilir

0

Coinme  ve Coinstar ortaklığı ile Bitcoin ‘in “kitlesel kullanılmasını sağlama potansiyeli var.” BTC nakit özellikli kiosk aracılığıyla, Amerikalıların yüzde 90’ı, 5 mil mesafe ile Bitcoin’e erişebilir. İki şirketin CEO’su, bu kioskların haftalık % 17 artışı ile, haftada 315 milyon işlem gerçekleştirdiklerini söyledi.

Coinme  ve Coinstar ortaklığı ile Bitcoin kitlesel kabulü kolaylaşacak

Coinme’nin Coinstar ile yakın zamandaki ortaklığı, Bitcoin‘i kamuoyu için daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale getirmiştir. Şimdi, hatta teknoloji-uzayı dışındakiler bile fiat paraları ile dijital varlık alım satımı yapabilirler.

koinmedya_brave

Bir 28 Mart’ta gerçekleşen TF3 konferansındaki bir panelde, hem Bitcoin ATM Coinme girişiminin CEO’su Neil Bergquist, hem de Coinstar’ın CEO’su Jim Gaherity, Bitcoin’in kitlesel kabulündeki potansiyelden ve ve şirketlerinin kitlesel kabulü nasıl kolaylaştıracaklarından bahsettiler.

Nakit işlemli kiosklar nasıl çalışır?

Coinstar, Seattle’da bulunan ve 12 ülkede 20.000 nakit kioskunu işleten bir şirkettir. Bu kiosklar, para bozdurma ve ödeme hizmetleri karşılığında coin kabul ediyor. Coinme öncelikle bir Bitcoin ATM işletmesidir.

Fransa’nın ardından ABD’deki kiosklarda da Bitcoin satılacak

Çevrimiçi borsaların aksine, Coinme ve Coinstar,nakit karşılığında Bitcoin dağıtan kiosklar sunuyor.

Kurucu ortak ve CEO Neil Bergquist, bu kioskların başarısını “tanıdık bir işlem deneyimi olmasına, ve bu yüzden gerçekten güven oluşturmasına”  bağladı.

Coinstar kripto para işine nasıl girdi?

Coinstar şu anda coinleri  “harcanabilir para birimine” dönüştürerek yılda yaklaşık 70 milyon işlemi kolaylaştırmaktadır. Daha yakın bir zamanda, şirket fatura ödemeleri, para transferleri ve şimdi Bitcoin işlemleri dahil olmak üzere diğer finansal hizmetlerle de ilgilenmeye başlamıştır.

CME Bitcoin vadeli işlem hacmi 4 günde 10 kat arttı-Bu BTC yatırımcıları için ne demek?

Coinstar, Walmart ve Kroger gibi önde gelen perakendecilere hizmet sunsa da, şirket Bitcoin hizmetlerini “güvenli” bir fırsat olarak sunmayı başardı.

Gaherity, şu ana kadar Bitcoin teklifinde “geri dönüş yok” dedi. Coinstar’ın CEO’su, şu anda, dijital paranın 2.000 ‘den fazla kioskta mevcut olduğunu, “daha ​​fazla perakendecinin girmeye can attığını… bir veya iki yıl içinde 78.000 konuma yayılma imkanımız var” dedi.

Coinstar’ın hedefi, perakendecilerin Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmesini sağlamak. Gaherity :

“Bu teknolojiyi kitlelere ulaştırmak ve perakendecilerin Bitcoin kabul etmesini sağlamakla ilgileniyoruz. Nihayetinde amaç, mağazadan eşya satın almak için Bitcoin kullanabilmenizdir; veya süt ve yumurta almak için”

Coinme ve Coinstar’ın da büyük bir erişimi var. Şu anda, Bitcoin etkin kiosklar ABD’deki çoğu vatandaşa açıktır:

“Coinstar’ın, Amerikalıların yüzde 90’ı için 5 mil mesafede bir kiosk var. Artık yeterli altyapınız olduğu için, farkındalık yaratır, benimsenirsiniz” dedi.

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial