Home Ethereum Analiz: Ethereum ETH 200 dolara gidiyor

Analiz: Ethereum ETH 200 dolara gidiyor

Analiz: Ethereum ETH 200 dolara gidiyor

0

Ethereum ETH 200 dolara doğru hareketlenmiş durumda. 2018 başlarındaki zirve değerinden çok uzakta olsa da ETH yatırımcısını heyecanlandırmaya devam ediyor.


Ethereum ETH 200 Dolara Yol Alıyor

ScienceGuy isimli analist geçtiğimiz ay yaptığı analizde Ethereum’un 2.000 dolara çıkacağını iddia etmişti. Bu öngörüsüne temel olarak ise ETH’nin 24 Nisan tarihinde yükselişine başlayacağını öngördüğünü belirtmişti. Öyle görünüyor ki ETH 24 Nisan’ı beklemeden harekete geçmiş.

koinmedya_brave

Grafikte yükselen üçgeni açık bir şekilde görebiliyorsunuz. Analist üçgenin daha ileri bir tarihte kırılacağını öngörmüş olsa da ETH daha erken bir tarihte yola çıkmış durumda. Grafikte üçgenin direnç hattı 160 dolar olarak görünüyor. Yani üçgen kırıldıktan sonra 200 dolara kadar yükselebilir.

Ethereum bugün itibariyle 186 dolara kadar yükselmiş durumda. Yazı yayına hazırlandığında bir miktar düzeltme yaparak 178 dolara gerilemişti. ScienceGuy’ın da belirttiği gibi şu an için 200 günlük hareketli ortalama 181 dolar seviyesinde bulunuyor. Yani en önemli direnç hattı bu seviye. 181 doların üzerine günlük mum kapanışı yapılması demek fiyatın önünün açılacağı manasına gelecek.

ETH 200 günlük hareketli ortalamayı kırmayı denese de şimdilik başarılı olmuş değil. Her ne kadar delmeyi başarsa da üzerinde tutunmayı başaramadı.

Ethereum Fiyat Analizi

Taralı çizgiler ile gösterilen simetrik üçgeni görüyorsunuz. Ethereum bu simetrik üçgeni üst bölgeden kırmayı başarmış durumda. Bu kırılma 1 Nisan tarihinde gerçekleşti. O günden bugüne kadar Ethereum sürekli bir yükseliş seyri izledi. Fiyat şu aralar Fibo Ext 1.272 seviyesi olan 185 dolar hattını denemekle meşgul.

Kırmızı eğri ile işaretlenen 200 günlük hareketli ortalama ise hakim yönün belirleyicisi konumunda. Fiyat bu hattın üzerine çıkar ve bu bölgede mum kapatmayı başarırsa pozitif görünüm daha da güçlenecek. ETH mevcut kısa vadeli görünüm yükseliş yönünde.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial