Home Altcoin Cardano 2020 itibariyle en büyük 5 kripto para arasına girebilir mi?

Cardano 2020 itibariyle en büyük 5 kripto para arasına girebilir mi?

Cardano 2020 itibariyle en büyük 5 kripto para arasına girebilir mi?

0

Cardano 2020 itibariyle en büyük 5 kripto para arasına girmeye çalışıyor. Yapılan tüm altyapı değişikliği çalışmaları Cardano’yu zirveye taşımaya yönelik.


Cardano 2020 itibariyle En Büyük 5 Kriptodan Biri Olabilir Mi?

Son 30 günde Cardano (ADA) parabolik yükseliş ivmesi yakaladı. 1 ay önce bugün ADA 0.043 dolardı. Şu an için fiyatı 0.0886 dolar. Bu zaman zarfında en yüksek 0.099 dolarını gördü. Yani ADA son 1 ayda %110 değer artışı yakaladı.

koinmedya_brave

İşin ilginci ADA en büyük kripto paralar sıralamasında 9.sırada. Bu tarz ciddi yükselişler genelde küçük hacimli kripto paralarda görülür. Cardano zaten büyük olan cüssesi ile bu koşuyu tamamlamış görünüyor. Varlık yazı yayına hazırlandığı dönemde 2.3 milyar dolarlık bir büyüklüğe hükmediyordu. Ayrıca Cardano’nun daha yalnızca 18 aylık olduğunu belirtmekte fayda var.

Cardano esasen Ethereum gibi merkezsiz uygulama ve akıllı sözleşme platformu. Cardano Ethereum’dan farklı olarak ölçeklenme sorunları ile boğuşmayan bir  proje. Ölçeklenme sorunlarına genelde Bitcoin ve Ethereum gibi birinci nesil kripto projelerinde rastlıyoruz. Cardano’nun görece geç ortaya çıkışı bazı teknolojik gelişmeleri altyapısına eklemlemesine imkan vermiş durumda.

Bu yazımızda Cardano’nun ileride ilk 5 kripto para arasına girip giremeyeceği hakkında fikir beyan edeceğiz. Şu an için ilk 5 sıra Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Bitcoin Cash tarafından ele geçirilmiş durumda. 5. sıradaki BCH’ın toplam piyasa büyüklüğü Cardano’nun piyasa büyüklüğünün iki katından biraz daha fazla (5.1 milyar dolar)

Pozitif Gelişmeler

Ledger Entegrasyonu

Mart 2019’da en popüler soğuk cüzdan firması Ledger Cardano’yu desteklediğini duyurdu. Böylece artık büyük miktarda ADA alımı yapan yatırımcılar varlıklarını daha güvenli bir şekilde depolama imkanlarına kavuşmuş oldular. Bu gelişmenin Cardano topluluğu tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandığını belirtmek isteriz.

Mainnet 1.5

Mart ayı Cardano için her açıdan son derece verimli geçti. Cardano Mainnet 1.5 versiyonunu yayınlayarak gelecek adına önemli değişimlerin yolda olduğunun mesajını verdi. Mainnet 1.5 Byron safhasından Shelley safhasına geçişi simgeliyor. Yani bu sayede tüm blockchain ağı temsilci sistemi sayesinde merkeziyetsiz hale dönüştürülmüş oluyor.

Shelley

Cardano’yu gelecekte en büyük 5 kripto para arasına sokacak olan adım bu Shelly hamlesi olabilir. Shelley safhasında kripto para konsensüs algortiması Ouroborus BFT entegrasyonu ile Proof of Stake algoritmasının ötesine taşınmış oluyor. Ouroboros algoritması Proof of Work algoritmasının güvenlik özelliklerini taşıyan ilk Proof of Stake türü olarak gösteriliyor.

Cardano Fiyat Analizi

14 Mart tarihli aşağıdaki analizde Cardano’nun büyük yükseliş potansiyeline parmak basılmış. Şu an için ADA’nın 1770 satoshi değerinde olduğunu hatırlatalım. En yüksek değer olarak da 1942 satoshiyi görmüş oldu.

Bu zaman zarfında günlük grafikte golden crossu da yapan Cardano’nun grafiği ayı piyasasından tamamen çıkmış görünüyor.

Cardano eğer ileride ilk 5 kripto para arasında girmeyi hedefliyorlar ilk önce fiyatını 0.20 dolar hedefine taşımayı başarmalı.

Cardano 2020 itibariyle

ADA/USD grafiğinde varlığın Şubat 2019’da dip yaptığını ve Mart ayında ise 100 günlük hareketli ortalamayı kırdığını görebiliyoruz. Bu çok ilginç bir durum çünkü Cardano tarihinde hiçbir zaman bu kadar kıas sürede dip veriden 100 MA üzerine tırmanamadı.

Nisan 2019’da daha da yükselebilir. Şu an için düşüş için çizilen Fibo Retracement tool’un %38.2’sinde yer alıyoruz. Fiyatın ilk aşamada 0.126 ve 0.140 dolar hatlarını test etmesi bekleniyor. Devamında ise piyasa şartlarına bağlı olarak içine düştüğü çanağı tamamlayarak bir daha bu bölgelere dokunmamak üzere ayrılması bekleniyor.

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Etiketler:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial