Home Kripto para Haber Eyvah! Bitcoin treni kaçtı mı?
koinmedya_brave

Eyvah! Bitcoin treni kaçtı mı?

Eyvah! Bitcoin treni kaçtı mı?
0
fairspin_koinmedya

Bitcoin treni kaçtı mı yoksa yada henüz gelmedi mi? Kripto para piyasasının 5.000 dolar seviyesini test etmeye başlaması, pek çok büyük ismin piyasaya girmeyi ciddi ciddi düşünmesine yol açmış görünüyor.Yatırımcılar bu sefer treni kaçırma niyetinde değiller.


Bitcoin treni kaçtı mı?

Kripto para piyasası, tam da bahar geldiği zaman, içinde bulunduğu kış uykusundan artık uyanmaya başladı. Son hafta yaşanan ralli,bir bakıma diğer büyük rallilere de kapı açmış oldu. Bu gelişmeyi gören yatırımcılar, kripto para piyasasını ciddi ciddi düşünmeye başladılar.

Çünkü ufukta bir boğa koşusu var ve piyasaya girmek için en uygun zaman onlara göre. Josh Rager gibi bazı önemli analistler de bu doğrultuda görüş beyan ediyorlar. Gerçekten tam da piyasaya girme zamanı olabilir mi?

Evet, büyük olasılıkla tam da piyasaya girme zamanı diyebiliyoruz. Ancak bir yandan da, piyasa olgunlaşmaya başladıkça ve yaklaşmakta olan gelecek nesil tokenler piyasaya girdikçe, herhangi bir coinin sıfıra yakın bir değere inmeyeceğinin bir garantisi de yok.

O nedenle yatırım yaparken riski de göze almak gerekiyor. BTC’nin ise büyük ihtimal dip noktası 3,500 dolarlık bir alan oldu. Bitcoin’in bir volatilite ustası olduğunu unutmayalım bu arada. BTC için her an herşey olabiliyor.

(Bknz: Bitcoin 50.000 dolar olacak ama bir şartla!)

Eğer piyasadaki olumlu hava devam ederse, BTC 2017 yılı sonunda gördüğü tepelere yeniden ulaşabilir.

Bu durum ise ortalama yatırımcıların piyasaya girmesini zorlaştıracaktır, çünkü Bitcoin’i 15,000 dolardan almak herkesin harcı değil. Şu andaki fiyatlar ise pek çok yatırımcı için uygun fiyatlar, özellikle de 2017 seviyeleri ile kıyaslanınca.

Yalnız şunu belirtelim biz finans uzmanı değiliz burada yazdıklarımız da finans tavsiyesi değil. Lütfen kendi araştırmanızı yapın. Asla kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktardan fazlasını yatırmayın. Önemli olan makul bir miktar yatırım yapmak çünkü herkes eninde sonunda BTC’ nin 250 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında bir fiyata ulaşacağından emin.

(Bknz:Bitcoin’im var ne yapayım? Satayım mı? Tutayım mı?)

Mesela Fundstrat’dan Tom Lee 6 ay içinde piyasanın gerçek bir ralli göreceğini söylüyor. 2018 yılı içinde, 2019 için yapılan bazı tahminler çıkmaya başladı. 2019 yılı bu açıdan epeyce heyecanlı geçeceğe benziyor.

(Bknz: Pantera Capital:2019’da Bitcoin piyasasında herşey tersine dönecek!)

 

 

 

koinmedya_brave
0
0
0
X