Home Bitcoin Bitcoin’in gücü azalsa da yükseliş trendi sürüyor

Bitcoin’in gücü azalsa da yükseliş trendi sürüyor

Bitcoin’in gücü azalsa da yükseliş trendi sürüyor

0
“sportsbet”

Bitcoin’in gücü azalsa da mevcut trend yükseliş yönünde. BTC’nin Cuma sabahı son 24 saatteki kaybettiklerini aldığını görüyoruz.


Bitcoin’in gücü azalsa da ivme yukarıya bakıyor

Kripto para birimi dün akşam saatlerinde 4,800 dolar seviyesine kadar düştü ve böylelikle bir düzetlme hareketi geldi. Ardından fiyat 5,000 dolara kadar tekrar çıktı. Şu an önde gelen para birminin değeri 4,950 dolar civarında geziniyor.

Yatırımcılar 5,342 dolarda long pozisyonlarını kapattılar. Ardından gelen satış baskısı para birimini 4,700 dolara kadar düşürdü. Tam bu noktada long için tekrar fırsat doğru. Şu an fiyat 5,000 doların altında konsilide oluyor.

Bakınız:Fundstrat: Bitcoin’i 13.500 dolara çıkaracak ralli daha yeni başlıyor

Coinbase’den alınan verilere göre, Bitcoin aşırı satış bölgesinden kaçınıyor. Histogram RSI 30’a düşer düşmez hemen yukarıya çıkıyor. Öte yandan Histogram RSI 70’in üzerine de çıkamıyor. Bu da fiyatın belirli bir süre yatay seyredeceğini gösteriyor.

Öngörümüz, fiyatın yükseliş momentumunu koruyacağı yönünde. Fiyatta yaşanabilecek olası bir sert düşüş sırasıyla 4,800 ve 4700 dolardaki destek bölgesiyle karşılaşacaktır.
4,700 dolar oldukça önemli bir destek bölgesi. Çünkü bu seviyeyi kırması kurumunda fiyatın 4,250 dolardaki destek seviyesine kadar düşmesine engel olabilecek ciddi bir destek noktası bulunmuyor. Ancak tekrar belirtmekte yarar var, genel görüntü yükseliş trendinde ancak momentumun güçlenmesi gerekiyor.

“İçerikler bilgilendirme amaçlı olup kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım, uzmanlık gerektiren ciddi ve riskli bir iştir.”

Etiketler:
cryptopazar_koinmedya
0
0
0