pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin 2019 yeni zirveleri mi geliyor?

Bitcoin 2019 yeni zirveleri mi geliyor?

Bitcoin 2019 yeni zirveleri mi geliyor?
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin 2019 yeni zirveleri geliyor! Bitcoin Mart ayında tüm zamanların en düşük volatilitesini kaydederken, işlem sayısı 2018 Ocak ayından sonra görülen en yüksek seviyelere ulaştı. Uzmanlar Bitcoin ile ilgili bazı verilerin fiyat yükselişine işaret ettiğini iddia ediyor.


Uzmanlara göre Bitcoin 2019 yeni zirveleri geliyor!

Çok sayıda kripto uzmanına göre Bitcoin ile ilgili veriler, olumlu fiyat hareketlerini destekliyor. Mart ayındaki fiyat volatilitesi kaydedilen en düşük seviyelerine yaklaşırken, işlem sayısı şu sıralar yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Dahası, Bitcoin ilk olarak 4.050 $ ‘lık önemli bir direnç seviyesini kırdı ve 3 ayın en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı.

koinmedya_brave

Uzmanlar Bitcoin’in 2019’da yeni zirvelere ulaşmak üzere harekete geçtiğini iddia ediyor. Peki uzmanlara göre Bitcoin 2019 yeni zirveleri nasıl gelecek?

Bitcoin fiyat volatilitesi en düşük seviyeleri gördü

Yeni bir rapora göre, Bitcoin fiyatı yeni bir rekor kırmak üzere ama bu sefer olumlu bir rekor olacak. Dow Jones Piyasa Verisi’ne dayanan raporda, Mart ayında aylık Bitcoin işlem aralığının % 7,8 seviyesinde olduğu belirtiliyor.

Bitcoin bu seviyeyi korumaya devam ederse Mart ayı en az volatilitenin görüldüğü ay olarak kayıtlara geçecek. (ilgili haber: Bitcoin tarihin en düşük volatilitesi ile yüzyüze)

2017’nin başından bu yana Bitcoin fiyatının en dar aylık işlem aralığı % 21.2 oldu. Ekim 2013’ten bu yana aylık ortalama işlem aralığı % 53.7’dir. Yani bu oranın Mart ayında % 7,8 seviyesine düşmesi volatilitenin önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Bitcoin tarihin en düşük volatilitesi ile karşı karşıya ve ünlü kripto para analisti Murad Mahmodov geçtiğimiz günlerde bu konuda pozitif bir görüş belirtmişti:

“Volatilite kendi içinde nötr bir sinyaldir. Bununla birlikte, tarihsel olarak, BTC’deki düşük volatilite dönemlerini her zaman, (özellikle Kasım ve Aralık aylarında görüldüğü gibi) uzun süren boğa koşuları takip etti.”

Dahası, diğer uzmanlar da bu konuda iyimser tahminlerini dile getirdi. Uzmanlar düşük volatilitenin daha fazla yatırımcıyı piyasaya çekeceğini düşünüyor.

(bknz: İddia: Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda 6000 dolara ulaşabilir)

Bitcoin son 1 yılın en yüksek işlem sayısına ulaştı

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli faktör ise günlük Bitcoin işlem sayısıdır. Blockchain.com’a göre, dün 393.696 adet Bitcoin işlemi gerçekleşti.

Bitcoin 2019 yeni zirveleri Bitcoin 2019 yeni zirveleri mi geliyor?

Bu sayı, tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşıldığı Ocak 2018’den bu yana görülen en yüksek Bicoin işlem sayısı olarak kayıtlara geçti.

Ayrıca, Lightning Network’ün popülerlik kazandığını da belirtmek gerekir. Bulgulara göre, LN şu anda 7704 node, 39.063 kanal ve toplam 1.056 BTC veya 4.3 milyon $’lık ağ kapasitesine sahip.

Lightning Network ikinci katman bir ölçekleme çözümüdür, bu da üzerinde yapılan işlemlerin Bitcoin ağının dışında olduğu anlamına geliyor. Yani toplam Bitcoin işlem sayısı yukarıda belirtilen miktardan daha da yüksek.

Göz önünde bulundurulması gereken çok ilginç bir ölçüm de, ödenmemiş işlem çıktılarının (UTXO) sayısı olarak görülüyor. UTXO miktarı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı. Ünlü Bitcoin analisti @filbfilb’e göre bu, “sermaye birikiminin gerçek olduğuna” işaret ediyor.

Bitcoin fiyatı son 3 ayın en yüksek seviyesinde

Daha önce Bitcoin’in 4.000 – 4.050 $ fiyat aralığında önemli bir direnç seviyesi ile karşı karşıya olduğu söyleniyordu. Bitcoin’in sonunda bu direnci kırmayı başarması, 4,200 dolarlık direnç seviyesini yeniden test edeceğinin işareti olarak görüldü.

Bu söylenenler şu saat itibariyle gerçekleşti ve Bitcoin 2019 yeni zirveleri test etmeye başladı. Bitcoin 4.200 dolar direncini test etti ve çok kısa bir süreliğine de olsa bu direnç seviyesinin üstünde kalmayı başardı. Ancak 4.100 dolar seviyesine tekrar düştü.

Veriler, bu seviyenin 24 Aralık’tan bu yana en yüksek işlem fiyatı olduğunu gösteriyor. Yazının yayınlandığı sırada ise, CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 4.100,77 $ seviyesinde işlem görüyor. 

Kaynak

Ayrıca bknz:

Teslam nerede? Justin Sun Tesla kazanan talihliye ödülünü vermemekte diretiyor

Tartışmaların ardından Justin Sun 2 Tesla birden verme kararı aldı

Flash haber! Hindistan Merkez Bankası Ripple ile anlaştı!

X