Anasayfa Bitcoin Tüm gözler Bitcoin’de- Bitcoin için kritik hafta

Tüm gözler Bitcoin’de- Bitcoin için kritik hafta

Tüm gözler Bitcoin’de- Bitcoin için kritik hafta
0
koinmedya_googlenews

Tüm gözler Bitcoin’de, çünkü önde gelen analistlerden birisine göre önümüzdeki hafta Bitcoin için çok büyük önem arz ediyor. Peki ama neden?


Tüm gözler Bitcoin’de…

Önde gelen analistlerden CryptoBird’ün yaptığı paylaşıma göre, Bitcoin tarihinde ilk kez mum formasyonlarında bir hafta, bir ay ve çeyrek dönem formasyonlar birbirine oldukça yakınlaşmış durumda. Ayrıca tüm bu formasyonların bu kadar yakınlaşması, aynı zamanda Bitcoin’in sağlam bir direnç noktasını aşmaya çalıştığı bir döneme denk geliyor.

Analiste göre, Bitcoin blockchaininde büyük hareketler, işlem hacmi ve havalelerdeki artışlar olası üç senaryoya işaret ediyor.

koinmedya_bybit

  • Bir boğa piyasası senaryosu: bu senaryoya göre BTC, çok yakında 4,400 doları aşacak ve bu aralıktaki emir defterindeki boşluklar sayesinde rahatlıkla 5,200 dolara gidecek. Ancak bu BTC’nin artık iplerini kopardığı ve ralliye devam edeceği anlamına gelmiyor. Tekrar bir 5,800 test edilebilecek. Bu nokta esasen gerçek bir rallinin başlayıp başlamayacağını anlayacağımız bir seviye.
  • Nötr bir senaryo: Böyle bir senaryo kripto piyasasının aylarca işlem aralığında takılıp kaldığı potansiyel bir senaryoya yol açan, Bitcoinin önce 4,200 doları aşıp sonra 4,400 dolarda takılacağı senaryosu.
  • Bir ayı piyasası senaryosu: Son ele almamız en az önemli olduğu anlamına gelmiyor. Bu senaryoya göre 4,200 dolar çok sert bir engel olacak ve piyasada bir umutsuzluğa neden olacak. Bu durumda çok büyük miktarlarda bir düşüş görmemize yol açacak. Belki de BTC’nin 1,360 veya 1,758 dolara indiğini bile görebileceğiz.

  (Bknz: Uzmanı söylüyor: Bitcoin 55,000 dolara fırlayacak)

Yön ne tarafa peki?

CryptoBirb açıkca ne tarafa doğru bir hareket olacağından bahsetmiyor.

Teknik analist CryptoHamster’a göre yakında bir patlama beklenebilir çünkü Bitcoin’in bir aylık grafiği piyasa koşullarında ciddi gelişmeler olduğunu ortaya koyuyor. Heiken-Ashi mum yapıları da bu yönde olumlu göstergeler sunuyor.

İlk yeşil aylık mum geçtiğimiz Nisan ayından beri görünüyor. Üstelik, Şubat’ın yeşil mumu hacim artışıyla ön plana çıktı, öncesinde ise yavaş seyreden bir yukarı yönlü hareket vardı ve bu durum Hamster’in Bitcoin için olumlu yargılarda bulunmasına yol açtı.

(Bknz: Bitcoin büyük bir patlamanın eşiğinde işte nedenleri)

Filb Filb, kripto para uzmanlarından, o da piyasanın bir ralliye başlamak üzere olduğunu söylüyor. Filb Filb’e göre eğer Bitcoin geçen yıl yaşadığı fiyat hareketini ters yönde tekrarlarsa 6,000 doları bulabilir.

Başka bir analizinde ise Filb Filb, 12 saatlik MACD göstergesinin sıfırın üstünde pozitif olduğunu söylüyor.

Chaikin para akışı ise altlarda yatan bir satın alma baskısı olduğunu ortaya koyuyor. En önemlisi de Bitcoin 4,000 dolar aralığının üstünde.

Tüm şartlar bir araya gelince önümüzdeki hafta tam bir eşik haftası diyebiliyoruz. Ya Bitcoin bir ralliye başlayabilir ya da geri adım atabilir.

Kaynak

Etiketler:
X