Home Altcoin Coinbase’in 100 milyon dolarlık Stellar AirDrop’u fiyatı nasıl etkiler?

Coinbase’in 100 milyon dolarlık Stellar AirDrop’u fiyatı nasıl etkiler?

Coinbase’in 100 milyon dolarlık Stellar AirDrop’u fiyatı nasıl etkiler?

0

Coinbase’in 100 milyon dolarlık Stellar AirDrop’u XLM fiyatlarına yeni bir dinamizm getirebilir mi? Yoksa havadan gelen bu ilave XLM’ler fiyatın düşmesine mi sebep olur?


Coinbase’in 100 milyon dolarlık Stellar AirDrop’u Geliyor

Coinbase bu hafta 1 milyar adet Stellar Lumens (XLM) büyüklüğünde bir AirDrop tertip edeceğini duyurdu. Coinbase ve Stellar ortaklığında karar verilen bu AirDrop çoğu yatırımcıyı şaşırtmışa benziyor. Çünkü bu tarz airdroplar genelde bilinirliğini artırmak isteyen görece küçük projeler tarafından gelir. Bu sefer en büyük 10 kripto paradan birinden gelmiş oldu. AirDrop hem de 100 milyon dolar değerinde gerçekten büyük bir kampanya ile yapılacak.

koinmedya_brave

Duyurudan edinilen bilgiye göre Coinbase kullanıcıları eğer platform üzerindeki eğitim sekmesinden Stellar Lumens’in tanıtıldığı videoları izlerlerse ilaveten 50 dolarlık XLM daha kazanacaklar.

Geçtiğimiz yıl Blockchain.com da AirDop düzenlemiş ve takipçilerine 125 milyon dolar değerinde XLM dağıtmıştı. Yalnız bunlar buzdağının yalnızca görünen yüzü. Stellar Geliştirme Vakfı’nın airdrop için ayırdığı pasta tam 77 milyar XLM. Yani 7.7 milyar dolarlık bedava para dağıtımından söz ediyoruz. Peki taşkın debisi gibi gelen bu yoğun XLM akışı fiyatları yerlere mi düşürür yoksa taze kan mı verir?

Stellar Lumens 2014 yılında kripto para camiası açısından ilginç işlere imza atmış tartışmalı bir isim olan Jed McCaleb tarafından kuruldu. McCaleb 2014 yılında hacklenmesi ile piyasayı kan gölüne çeviren Mt. Gox borsasının da kurucularından. Ayrıca McCaleb’in imzasını Ripple’ın XRP ürününde de görmek mümkün.

Coinbase ile kafa kafaya verip böyle bir Airdrop’a karar verdiklerine göre getiri ve götürülerini iyi hesaplamış olmaları lazım. Öncelikle şunu belirtelim ki Bitcoin 4000 dolarda takılı kalmış ve yönünü henüz bulamamışken piyasaya bu kadar fazla bedava XLM sürülmesi bir risk.

Lakin büyük çaplı Airdrop’ların projeler üzerinde ilgi patlaması yaptığı da aşikar. Misal sizin şu an bu yazıyı okuyor olmanız bile bu konuyla ilgilendiğinizin göstergesi. Bu sayede orta ve uzun vadeli yatırımcılar sektöre çekilecektir. XLM topluluğunun büyümesi Stellar bazlı daha fazla uygulamanın ortaya çıkmasını beraberinde getirecek ve sürdürülebilir bir ortam sağlanabilecektir.

Airdroplar heyecan verici olur ve kısa süreli bir dinamizm getirir. Bu doğru. Ancak Stellar’ın geleceğini IMB World Wire gibi uzun soluklu projelerin uzun vadede göstereceği performans belirleyecek.

Stellar hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak

Paylaşarak destek ol !!!
error
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial