pawnhub_koinmedya
Anasayfa Bitcoin Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!
0
koinmedya_googlenews

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek hangi senaryolar öne çıkıyor? Bitcoin’i durdurabilecek derecede önemli olan bu ihtimalleri hesaba katmadan adım atmamak için yazımıza bir göz atmanızı öneririz.


Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek senaryolar

Bitcoin fiyatı çok fazla inişli çıkışlı bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Bitcoin fiyatı 3,859 dolar seviyesinden tekrar 4.000 doların üstüne çıktı.

UTC saati ile 18:20 de BTC/USD paritesi 4,011 dolardan işlem görüyordu ve 4,032 dolardan %0,52 bir değer kaybına uğramıştı. Aşağı doğru yaşanan bu düzeltme piyasanın gün içi olumlu havasını bozmadı.

koinmedya_brave

Ancak işlem hacminde yaşanan düşüş, yukarı doğru devam eden hareketin orta dönemde istikrar gösterip göstermeyeceği konusunda akıllarda soru işareti bıraktı.

Maalesef tablolar çok da iç açıcı değil. Üç teknik gösterge piyasadaki pozitif hareketin tersine çevrilebileceğinin işaretlerini veriyor.

Yakın dönemde yukarı doğru bir hareket işlem hacmini arttırır

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Bitcoin fiyatı 14 Şubat’tan bu yana yükselen kanal formasyonunun içinde hareket ediyordu.

18 – 24 Şubat  arasındaki bir zaman aralığında kendini devam ettiren bir yanlış kırılmanın önüne geçen Bitcoin, kanalın direniş ve destek trendlerine bağlı kalmış oldu. Başka bir işlem gününe girerken, BTC sadece son fiyat hareketini tekrarlama durumunda, potansiyel bir kırılma veya daha olası bir geri çekilme için ise kanal direncini hedefliyor.

Şu anda devam eden yukarı yönlü olumlu hareketten çok da emin olmamamızın nedeni düşen işlem hacmi. BTC fiyatı ile işlem hacmi arasındaki ters orantı yukarı doğru gidişin çok da uzun sürmeyeceğinin bir işareti. An itibariyle kritik 3,955 dolar bölgesinin (kırmızı alan) üzerinde Bitcoin ve bu durum tarihi gelişime bakarsak aşağı doğru bir trendde destek noktası ve yukarı doğru bir trendde ise direnç noktası. Günlük işlem yapanların bu konuyu dikkate almalarında yarar var.

Direnç çubuğu Bitcoin fiyat rallisini bitiriyor.

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Bitcoin yükseliş trendinin zayıflama ihtimalinin olmasının bir başka nedeni de  4,116-4,251 dolar aralığının aşağı yönlü bir sapma alanı olarak tanımlanması. Kasım 2018’deki yıkımdan bu yana, Bitcoin altı farklı durumda bahsettiğimiz direnç alanını aşmaya çalıştı. Şu andaki devam eden rallinin yükselen kanal direncini aşmayı başardığını kabul etsek bile, yukarıdaki grafikte görülen mavi çubukta hala güçlü bir sapma davranışı görme ihtimalimiz var.

Bitcoin direnç alanının üstüne geçmeyi başarabilirse, güçlü bir yükseliş eğilimi oluşturmak için 200 dönemlik hareketli ortalamanın (safran) üstünde bir hareket gerekecek.

Dev bir aşağı doğru trend hattı zaten zayıf olan Bitcoin fiyatına daha fazla baskı yapıyor

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Btc fiyatının tersine döneceğine işaret eden üçüncü ve son işaret bu gördüğünüz tablo.  BTC’nin daha yukarı hareket etmemesi, aşağı doğru bir hareketin başlayacağının bir göstergesi.

Bitcoin’in  aynı anda mücadele vereceği iki hareket söz konusu:

Ya geçici yükselen kanalını daha ileri götürecek ve aktif direnç alanını aşacak ya da  aşağı doğru inen bir trende engel olacak.

Aşağıdaki grafiğe yakından bakarsanız çok daha net göreceksiniz. BTC iki alan arasında sıkışıp kalmış durumda.

Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek Bitcoin boğa koşusunu sekteye uğratabilecek 3 önemli senaryo!

Bu üç aşağı doğru hareket gösteren işaret azalan işlem hacminin ortasında bir araya geldi ve bu durum Bitcoin’in işini daha da zorlaştırdı

Bitcoin bu üç engeli aşıp yoluna devam edecek mi?

Kaynak

(Bknz: Bitcoin fiyatı yine çark etti…..)

X